1. Sakārtota un stabila likumdošana – Latvija ES integrācijas ietvaros tiek sakārtota likumdošana un tiek domāts arī par izstrādātās likumdošanas ieviešanu. Tātad, faktoru var vērtēt pozitīvi.
2. Stabila makroekonomikas situācija – Latvija jau ilgstoši turpinās strauja ekonomiskā izaugsme. Ka liecina statistika, kopš 2004.gada iekšzemes kopprodukts (IKP) vidēji ik gadu ir palielinājies par 10,4%, 2006.gadā tas pieauga vēl straujāk – par 11,9%. Arī 2007.gads Latvijas tautsaimniecībā ir iesācies veiksmīgi. Bet viens no galvenajiem ekonomikas attīstības riskiem joprojām ir augstā inflācija. Neskatoties uz to, makroekonomikas situāciju Latvijā var vērtēt arī pozitīvi.
3. Stabila nodokļu sistēmas efektivitāte – šobrīd Latvijas nodokļu sistēma atbilst ES. Nodokļu sistēma Latvijā paliek tieši tāda pati ka agrāk, mainīsies tikai nodokļu piemērošana darījumiem, kas iziet ārpus Latvijas robežām. Šobrīd tādu faktoru var vērtēt arī pozitīvi.
4. Starptautiskā konkurētspēja – faktors ir atkarīgs no Latvijas ekonomiskā stāvokļa. Lai celtu Latvijas starptautisko konkurētspēju, jāveicina konkrētu uzņēmumu konkurētspēja ne tikai vietējā tirgū, bet arī jāsekmē to ieiešana un nostiprināšanās ārvalstu tirgos, jāattīsta eksports. To faktoru var vērtēt negatīvi, jo pagaidām Latvijā tas ir vājš.
5. Attīstīta infrastruktūra – infrastruktūras attīstībā Latvijā plānots uzlabot liela mēroga transporta, vides aizsardzības un enerģētikas infrastruktūru; maza mēroga transporta sistēmas, vides, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, tūrisma un kultūras infrastruktūru un uzlabot pašvaldību mājokļu energoefektivitāti ; izglītības un sociālo infrastruktūru. Šobrīd faktoru var vērtēt vidēji, bet sakarā ar to, ka plānos ir to uzlabot, faktoram varbūt pozitīvs vērtējums.
…