Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:704321
 
Vērtējums:
Publicēts: 17.02.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

16.Kas ir naudas tagadnes vērtība, ko sauc par diskontēšanu?
Diskontēšana ir naudas vērtības pārrēķināšana tagadnes vērtībā ņemot vērā laika faktoru. Tam ir nepieciešams izvēlēties diskontēšanas likmi (parasti vidējo ieguldījumu ienesīguma likmi). Tas ļauj noskaidrot katra projekta šodienas vērtību, jo grūti citādi noteikt, kas ir izdevīgāks, ja, piemēram, viens projekts nesīs peļņu 5000 pēc 4 gadiem, bet cits 6000 pēc 6 gadiem.

17.Kas ir finanšu risks, kas ir uzņēmējdarbības risks?
Finanšu risks ir iespēja nesasniegt gaidāmo finanšu rezultātu no ieguldījumiem un (vai) pilnīgi vai daļēji zaudēt ieguldījumu kapitālu.
Uzņēmējdarbības risks ir dažādi vides faktori, kuri var negatīvi ietekmēt uzņēmējdarbību un kuri bieži vien ir grūti prognozējami. Riski var būt ekonomiskie, dabas, likumdošanas, sociālie, tirgus izmaiņu utt.
18.Kāda ir debitoru parādu pārvaldības kritēriju sistēma?
Katru gadu uzņēmumiem jāveic savstarpēja norēķinu salīdzināšana. Ir jāizvērtē debitoru parādi un tie jāklasificē pa nosacītiem veidiem: drošie debitoru parādi, šaubīgie debitoru parādi un bezcerīgie debitoru parādi.
Klasifikācijas kritēriji var būt sekojoši – cik regulāri tiek veikti maksājumi, ja notika kavēšanas – cik ilgi, kopumā cik ilgi klients sadarbojās un kāda bija viņa maksājumu vēsture, kādi bija klientu iepirkumu apjomi, ja tas ir uzņēmums – cik veiksmīga bija viņa darbība utt.

19.Kādi ir paņēmieni nepieciešamā finansējuma apmēra noteikšanai?
Naudas plūsmas metode – ir nepieciešams noteikt visus nepieciešamos izdevumus un ienākumus pa periodiem, tas parādīs, cik un kad naudas būs nepieciešams.
Darbības paplašināšanas gadījumā nepieciešamo finansējumu var aprēķināt, kā procentu no apgrozījuma vai papildus apgrozījuma izmaksu daļa.

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties