Uzdevums:
Aprēķināt ar īpatnējās jaudas metodi vispārējās apgaismošanas iekārtas kopīgo jaudu un nepieciešamo gaismekļu skaitu.
Šo metodi pielieto vispārējās apgaismošanas iekārtas jaudas aptuveniem aprēķiniem, piem., sastādot projekta uzdevumu. Vispirms nosaka apgaismojamo laukumu S un gaismekļu piekāršanas augstumu H, izvēlas gaismekļa tipu un Psp , pēc normām atrod īpatnējo jaudu Pīp.
Atbilde:
Pie iepriekš minētajiem datiem apgaismojumam nepieciešams 4800W. Manā gadījumā vienas spuldzes jauda ir 150W, un lai pēc normām pietiekami apgaismotu 220m2 lielu telpu ir nepieciešamas 32 spuldzes.
Uzdevums:
Aprēķināt vispārējās apgaismošanas iekārtas summāro jaudu ar gaismas plūsmas izmantošanas koeficenta metodi.
Šo metodi pielieto precīziem vispārējā apgaismojuma aprēķiniem. Metodes gaita nedaudz atšķiras atkarībā no pielietojamo spuldžu tipa (kvēlspuldzes ar gaismekļiem Universāls, Dziļstarotājs, Luceta un luminiscentās apuldzes ar gaismekļiem OD, ODO).
Luminescentā apgaismojuma aprēķins – šinī gadījumā vispirms izvēlas gaismekļa un spuldzes tipu, spuldzes jaudu, spuldžu skaitu gaismeklī un pēc nedaudz izmainītas formulas nekā kvēlspuldzēm aprēķina nepieciešamo gaismekļu skaitu.
Formulā rezerves koeficents k kompensē spuldžu gaismas atdeves zudumu to novecošanās un netīrības dēļ. Tā skaitliskā vērtība mainās no 1,5 līdz 1,7 atkarībā no putekļu , dūmu un sodrēju daudzumu gaisā.…