Pirmā stunda
1.Nekas nav nejaušība – visa pamatā ir kāda noteikta likumsakarība. Arhitektūra ne tikai funkcionalitātei, bet tā izsaka atziņas, kas izteiktas ar vizuālo tēlu. Viduslaikos ēkas par kaut ko stāsta.
2.Simboli - mums visur apkārt. Viduslaikos cilvēki sev apkārt redzēja zīmes, kuras jāmāk lasīt. Dabas zīmes bija indeksi, kas uz kaut ko norāda. Loģiski izriet secinājumi no tā, ko redz. Tas, ko redzam, nav būtiskākais.
3.Viduslaiku ietekmīgākais un bagātākais mūku ordenis, ko 529.gadā dibinājis Sv,Benedikts, pienākums – lūgšanas, kā arī fiziskais un garīgais darbs.
„Ikviens var saskatīt apbrīnojamu saskaņu starp tik daudziem svētiem skaitļiem, no kuriem katrs pauž smalku garīgu jēgu. Astoņi ir jebkura četrstūra pilnības skaitlis, četri – evaņģēliju skaits, piecas ir pasaules joslas un septiņas – Svētā Gara dāvanas.” [35.lpp.]
„Mācu saskatīt zīmes, pēc kurām mēs varam lasīt pasaulē kā atvērtā grāmatā. [..] Neizsmeļamais simbolu krājums, caur kuriem Dievs mums vēsta par mūžīgo dzīvošanu.” [38.lpp.]
„Benediktiešu ordenis” [40.lpp.]…