Šī grāmata ir sarakstīta ar mērķi, lai palīdzētu studentiem sagatavoties diplomdarba rakstīšanai, temata izvēlei, darba organizēšanai tā ietvaros, un, šķiet, tas ir kaut kas vairāk kā tikai padomu krājums, jo aptver ļoti plašā mērogā praktiskus ieteikumus un terminu skaidrojumus.
Šajā darbā tiks atspoguļota šīs grāmatas 2.nodaļa ar nosaukumu „Temata izvēle”. Tā sastāv no 7 apakšnodaļām, kas palīdz daudz vieglāk orientēties sava diplomdarba temata izvēlē un novērst pārpratumus, kā arī neskaidrības saistībā ar radušajiem jautājumiem. Kopumā šajā nodaļā atklāti priekšnoteikumi, lai veiksmīgi izvēlēto tematu varētu izvērst un aplūkot tādā aspektā, lai no tā radītu veiksmīgu diplomdarbu, kas ne tikai papildinātu autora zināšanas, bet arī būtu kā papildus materiāls tiem, kas vēlētos ar kādu no pētījumos atspoguļotajiem objektiem vai materiāliem iepazīties tuvāk. Izvēleta tieši šī nodaļa, jo, manuprāt, temata izvēle ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem, kas jāveic laicīgi, lai spētu radīt saturiski labu un kvalitatīvu darbu, un šajā nodaļā ir tiešām vērā ņemami padomi, kas noderēs ikvienam studentam sava diplomdarba tapšanas procesā.
Pirmajā apakšnodaļā ar veiksmīgiem piemēriem ir atspoguļota neveiksmīga un neatbilstoša temata izvēle, kas varētu kļūt par apgrūtinājumu divdesmit gadīgam studentam. Pirmkārt, temats var tikt izvēlēts pārāk plašs jeb panaromisks, tādējādi būtu neiespējami atspoguļot visus aspektus vai aplūkojamos objektus, kas atbilst attiecīgajam nosaukumam. Tāpēc autors iesaka izvēlēto tematu sašaurināt, līdz ar to būs vieglāk orientēties atbilstošā literatūrā un materiālos, lai no kritiķu puses neizskanētu iebildumi par to, ka darbā netiek atspoguļoti arī citi aspekti, aplūkojamie objekti u.tml. Vēl kā efektīvs paņēmiens ir izvelēties kādu pietiekami šauru un maz pētītu tematiku, nopietni izpētīt to un vērtēšanas komisijai piedāvāt darbu, kurā aplūkotā tematika tās locekļiem būs lielākoties sveša. …