Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:275094
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.06.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

12.biļete
1. Ūdensvada caurules
Ārējā ūdensvada ierīkošanai izmanto ķeta, dzelzsbetona, tērauda, plastmasas u.c. caurules.
Ķeta caurules izgatavo ar pretkorozijas pārklājumu no iekšpuses un ārpuses. Caurules paredzētas 1-1,6 MPa iekšējam spiedienam. Veidgabalus izgatavo ar uzmavām, kā arī ar atlokiem, lai varētu savienoties ar armatūru (aizbīdņiem u.c.), kurai ir atloki. Savienojumus blīvē ar impregnētu kaņepāju grīstes drīvējumu un cementa javu vai gumijas riņķiem. Ķeta caurules ārējā ūdensvadā ir visvairāk izplatītas, tām ir ilgs kalpošanas laiks, tomēr tām ir vāja pretestība dinamiskām slodzēm un liels metāla patēriņš.
Tērauda caurules lieto galvenokārt vietās, kur nepieciešama liela pretestība dinamiskām slodzēm, seismiskos rajonos, ierīkojot zemtekas, šķērsojot ceļus, makroporainās gruntīs u.c. Lieto sekojošus cauruļu veidus: elektrometinātas ar taisnu šuvi vai ar spirālšuvi, bezšuves karsti velmētas. Šo cauruļu savienojumus veic metinot. Veidgabalus izgatavo sametinot savā starpā iepriekš pēc šabloniem izgatavotus cauruļu gabalus. Lai aizsargātu caurules pret koroziju, to ārpusi pārklāj ar bituma izolāciju.
Dlezbetona caurules izgatavo ar iepriekš saspriegtu stiegrojumu. Tās izmanto galvenokārt pievadu ierīkošanai. Šīs caurules var būt ar uzmavām (viens gals paplašināts, otrs gluds) vai bez tām (abi gali gludi). Ja caurules ir ar gludiem galiem, tad to savienojumus veic ar atsevišķu speciālu dzelzsbetona uzmavu palīdzību. Abos gadījumos savienojumus blīvē ar gumijas riņķiem.
Plastmasas caurules ir polietilēna, viniplasta, armēta stiklaplasta, faolīta u.c. veida. Ne visi plastmasas veidi atbilst dzeramā ūdensvadā lietojamām caurulēm uzstādītām prasībām. Visizplatītākās ir polietilēna caurules. To savienojumi, atkarībā no to diametra un sieniņu biezuma var būt dažādi – elektrometinājuma, uzmavu un atloku veidā. Šīs caurules ir izturīgas pret koroziju, tām ir mazāki hidrauliskie zudumi, neliels svars, ērta montāža, tās ir salizturīgas un dielektriskas. Tomēr tām ir arī trūkums – to lielais lineārās izplešanās koeficients.
Koka caurules lieto pagaidu ūdensvada ierīkošanai. Tās izgatavo no dēļiem rūpnieciskos apstākļos, ja d<300mm. Ja diametrs ir lielāks tās izgatavo ūdensvada būves vietā. Finiera caurules izgatavo divkārtainu finieri uztinot un pārklājot ar speciālu aizsargkārtu pret ķīmisko iedarbību un pūšanu. Šīm caurulēm ir neliels svars, maza siltumvadāmība, lielāka caurlaides spēja, vienkārša montāža, bet tās nedrīkst izmantot dzeramā ūdens apgādei.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1363877
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties