1. Dzeramā udens sagatavošana – koagulēšana un nostādināšana.
Rūpes par labu ūdeni pavada cilvēci jau kopš seniem laikiem. Taču kvalitatīvu un tīru ūdeni nepieciešamā daudzumā dabā atrast ir grūti. Lai šo virszemes ūdeni varētu izmantot, tiek veikta mākslīga ūdens attīrīšana. Šo attīrīšanu ir iespējams veikt ar vairākām metodēm. Ūdens kvalitāti var uzlabot: fizikāli ar infiltrācijas metodi, ķīmiski ar koagulēšanas metodi, lai paātrinātu dzidrināšanas procesu, gan ūdeni nostādinot, gan filtrējot.
„Ūdens dzidrināšana”-to veic, nostādinot ūdeni speciālos nostādīšanas baseinos, vai arī dzidrinātājos, caur kuriem laiž cauri ūdeni, kuros iekša ir iepildīs suspendētas vielas slānis, tādā veidā atdalot mehāniskos piemaisījumus, suspendētās vielas, kā arī tieši kolodiālās vielas ar attiecīgu ķimikāliju, kuru ar koagulantu palīdzību pārvērš suspendētās, kuras pēc tam nostādina un atfiltrē.
Tieši Koagulēšana ir koloidālo un sīkdisperso daļinu palielināšanas process. Koagulēšanai izmanto koagulentus, kurus lieto kā ūdens šķīdumus un granulātus, kurus pirms izmantošanas par koagulantu ir jāpārvērš dozējamā ūdens šķīdumā.
Koagulenti:
Alumīnija sulfātu(sērskābo mālzemi) – Al2(SO4)3;
Dzelzs sulfātu – FeSO4;
Dzelzs hlorīdu – FeCl3.…