Kā pamatnes tūrisma karšu veidošanai izmanto topogrāfiskās un dažādas tematiskās kartes(piem., reljefa, upju, autoceļu u.c.). Pamatnes elementi kalpo kā tūrisma objektu simbolu lokalizēšanas kartē palīgs. Īpašas prasības ir izvirzītas pamatnes elementu attēlošanas aktualitātei un lokalizācijas precizēšanai.
Kā izteiksmes līdzekļi tūrisma kartē plaši tiek izmantotas uzskatāmās zīmes, kā arī piktogrammas, lineārie simbolu un krāsas. Galvenās problēmas ko jārisina veidojot tūrisma karti, ir simbolu dizains, lokalizācijas precizitāte, simbolu pārklāšanās, nosaukumu un raksturojumu izvietojums pie simboliem.
Šobrīd tūrisma kartogrāfijas attīstības līmenis Latvijā ir augsts, galvenokārt, pateicoties apgāda „Jāņa sēta” darbībai. Kartes veido arī tūrisma informācijas biroji, tūrisma attīstības aģentūras, privātās tūrisma kompānijas u.c.
Tūrisma karte vai plāns ir kartogrāfisks attēls, kuru pamatsatura elementi- tūrisma objekti un infrastruktūra, ir orientēto uz kartes (plāna) izmantošanu ceļojuma laikā, kā arī tūrisma pasākuma organizēšanai un reklamēšanai.
Latvijā plašākā tūrisma karšu un plānu kolekcija, kas pastāvīgi papildinās, atrodas Latvijas Nacionālās bibliotēkas kartogrāfisko izdevumu nodaļā.
Kopumā no 1990. Gada minētajā nodaļā glabājas vairāk nekā 300 tūrisma karšu un atlantu (ieskaitot atsevišķu darbu atkārtotus izdevumus), ap 600 pilsētu plānu un atlantu. Kartogrāfisko izdevumu nodaļā ieteicams izmantot arī ceļvežus, to skaits ir aptuveni 270.
…