Savukārt, no drošības politikas aspekta, pirmkārt, jau ir jāmin Turcijas dalība NATO. Turcijas ietekmi un nozīmi NATO dalībā noteica vairakkārt jau valsts ģeogrāfiskās aprises un apkārt esošais reģions, jauno konfliktzonu drošības jautājumi, kur Turcija kļuva par drošības saikni starp konfliktiem reģionos un Eiropu. Tur pat, minot arī Melnās jūras reģiona flotes sadarbības darba grupas (BLACK-SEAFOR) un Melnās jūras harmonijas iniciatīvas (Black Sea Harmony Initiative) drošības veicināšanai reģionā.
BLACK-SEAFOR dibināšana bija Turcijas iniciatīva ar mērķi visām dalībvalstīm veidot meklēšanas un glābšanas operācijas, humanitāro palīdzību, ka arī piedalīties dabas aizsardzības jautājumos. Tur pat, tiek arī minēts, ka Black Sea Harmony Initiative bija Turcijas iniciatīva, ko 2004. gadā dibināja balstoties uz ANO Drošības Padomes rezolūcijām, lai atturētu terorismu un nevienlīdzīgu izturēšanos. Tādejādi, ar sadarbības palīdzību risinātu pastāvošos konfliktus valstu starpā, ar daudzveidīgām metodēm, veicinot arī NATO un citu organizāciju iesaisti.
Kopumā var secināt, ka Turcijas iniciatīvas reģionā ir parādījušas un veicinājušas Turcijas līdera prasmes reģionā. Valsts ieguldījumus un mērķus reģionā var iedalīt trīs kategorijās – sadarbības veicināšana, ekonomikas attīstība un drošība. Tajā pašā laikā, tiek veicināta sadarbība reģionāli, piesaistot lielvaru atbalstu un veicinot globalizācijas un modernizācijas procesus reģionos, ka arī ņemot vēra tādus drošības jautājumus, kā vide un humanitārā palīdzība.
…