Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:156489
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.11.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1931. gada rudenī Japāna okupēja Mandžūriju, kas juridiski bija Ķīnas sastāvdaļa un pārvērta to par marionešu valsti – Mandžugo. Tautu savienība šo Japānas agresiju novērst nespēja, turklāt arī lielvalstu nostāja nebija vienota.
1935. gada oktobrī Itālija uzsāka karu pret Abesīniju, kas ir viena no nedaudzajām neatkarīgajām valstīm Āfrikā, kura turklāt bija arī tautu savienības dalībvalsts. Cīņās tika izmantoti ķīmiskie ieroči. Tautu Savienība pasludina Itāliju par agresoru, bet nekādas sankcijas neseko, jo pastāv bailes no Vācijas-Itālijas tuvināšanās dēļ. Savukārt, Hitleram notiekošais bija skaidrs pierādījums Rietumvalstu nespējai uz noteiktu rīcību un deva „zaļo gaismu” tālākajām ekspansijām. Rietumu politika tika uzskatīta par gļēvu, vieniem vajadzēja izvēlēties vienu skaidru pozīciju, vai nu līdz galam aizstāvēt Abesīniju (ja Itālijai nāktos stāties pretī apvienotajiem rietumiem, tās vājums momentā atklātos) vai arī upurēt Abesīniju un iegūt sev sabiedroto-Itāliju, cīņā pret Vāciju.
1936.gadā izraisās Spānijas pilsoņu karš. Tas kļuva par jaunu pārbaudi Eiropas drošībai. Karā iesaistās arī Vācija, kurai tajā laikā bija iespēja izmēģināt jaunos bruņojuma modeļus, Itālija, Padomju Savienība. Šis karš bija ļoti nežēlīgs- Maskava kontrolēja kreisos un nacisti, un fašisti – frankistus. PSRS paziņoja par atbalstu likumīgajai Spānijas valdībai (1936.gada vēlēšanās uzvarēja kreiso spēku koalīcija ar komunistiem-Tautas fronte, Franko sāka sacelšanos pret to, kas pārauga pilsoņu karā). Francija un Lielbritānija neiejaucās karā. 1939.gada martā pilsoņu karš beidzās ar ģenerāļa Franko uzvaru. Eiropas politiku sāka ietekmēt fašistiskās antifašistiskās attiecības…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties