Par tiristoru sauc pusvadītāju ierīci a • trīs p-n pārejām, un to var pārslēgt no nevadoša stāvokļa vadošā un atpakaļ. Par dinistoru sauc tiristoru ar diviem izvadiem. Tas sastāv no četrslāņu struktūras ar trīs p-n pārejām un diviem ārējiem izvadiem, 1. att).
Pieslēdzot dinistora anodam pozitīvu spriegumu un katodam negatīvu spriegumu, vidējā pāreja ir ieslēgta sprostvirzienā, bet malējās — caurlaides virzienā. Apskatot 1. attēlu b, redzams, ka dinistors sastāv no diviem dažādu struktūru tranzistoriem, kas savienoti pēc 1. attēlā c redzamās shēmas. p-n-p struktūras tranzistora bāze B savienota ar n-p-n struktūras tranzistora kolektoru C", bet C' ar B". Uzrakstīsim izteiksmi (3.6) tranzistora VI kolektora strāvai.
Dinistora VA rak-sturlīkne un tās uzņemšanas shēma parādīta 2. attēlā. Ar dinistoru un ideālo sprieguma avotu virknē slēgtā slo-dzes pretestiba Rs nav atsevišķs rezistors, bet ir reālā sprieguma avota iekšējās pretestibas, mon-
tāžas vadu un ampērmetra pretestibas summa.
Mainot ideālā sprieguma avota spriegumu E, slodzes līnija pārvietojas pati sev paralēli. Tā kā dinistorā un slodzes pretestībā plūst viena un tā pati strāva, tad dinistorā VA raksturlīknei un slodzes līnijai jābūt kopīgam punktam — darba punktam, kurš pārvietojas pa dinistora VA raksturlīkni reizē ar slodzes līniju. Spriegumam E palielinoties, slodzes līnija attālinās no koordinātu sākumpunkta 0 un darba punkts pārvietojas šādi: 0-A-B-C-G un lēcienveidīgi uz F-T. Spriegumam samazinoties, darba punkts atgriežas atpakaļ koordinātu sākumpunktā pa ceļu T-F-H un lēcienveidīgi uz C-B-A-0. Spriegumam mainoties, dinistora VA raksturlīknes negatīvās pretestības posmu GH uzņemt nevar*. Tāpēc parasti dinistora VA raksturlīknes zīmē bez negatīvās pretestības posma.…