Rīgas kā tirdzniecības pilsētas pirmsākumi
1. Līdz 12.gs. no aizjūras tirgotājiem Latvijas teritoriju visvairāk apmeklēja skandināvi, bet tad ap 12.gs. vidu viņu vietā stājās vācieši. Rīgas pilsēta , pateicoties savam izdevīgajam ģeogrāfiskam stāvoklim, ieņēma būtisku vietu tirdzniecībā, jo atrodas krustpunktā starp Vakareiropu un Krieviju.
Vāciešu tirgotāji nenāca uz Baltiju ar nolūku iekarot vietējo cilšu zemi, ne arī lai pievērstu vietējos iedzīvotājus kristīgajai ticībai; to interesēs ietilpa tirgošanās un Daugavas ceļš, kas pavēra tirgus iespējas uz Polockas kņazisti Krievijā. !!! bīskaps Alberts!!!Vācu tirgotājus visvairāk interesēja Krievijas tirgus un jau pirms Rīgas dibināšanas starp Krieviju un Vāciju bija tirdznieciska rakstura apmaiņas braucieni.
2. Sakari ar Hanzas pilsētām tai bija vēl pirms iestāšanās Hanzas savienībā, kurā tā iestājās 1282.g Vāciešus un krievus saistīja tirdznieciski darījumi, un Rīga bija pa vidu starp šīm teritorijām, un tai piederēja Daugavas ūdensceļš. Rīga kļuva par tranzītpilsētu jau pirms iestāšanās Hanzas savienībā . To pierāda gadījums, kad 1227.g. Lībeku un Visbiju aplaup’ja leiši, tās atteicās no tiešā tirdzniecības, un Rīga kļuva par tranzitpilsetu. Ridziniekiem bija valodas, geografijas un pieredzes prieksrocibas.…