Tiesiska darījuma forma.
1.Mutiska;
2.Rakstiska;
3.Koroborēta, tas ir, nostiprināta zemes grāmatā;
4.Notariāli apliecināta
Ja likums vai jebkāds normatīvs akts nosaka, ka darījumam jābūt izteiktam rakstiskā formā, tad cita formā izteiktam darījumam nav juridiska spēka.
Noteiktas formas prasībām ir savs uzdevums– lai arī parasti darījumu noslēgšanai netiek prasīta īpaša saistību forma, ir gadījumi, kad šāda forma ir nepieciešama vai arī vēlama pierādīšanas dēļ. Līguma rakstiska noformēšana ļauj fiksēt līgumslēdzēju gribu, aizsargā no neapdomīgas līguma noslēgšanas, kā arī ļauj vieglāk konstatēt un pierādīt pušu gribu strīda gadījumā. No otras puses, noteiktas formas prasības var kavēt līguma noslēgšanu, situācijās, kad civiltiesiskā apgrozība prasa ātru rīcību.
Līgums – plašākā nozīme ir vairaku personu savstrapēja vienošānās par kadu tiesisku attiecību nodibināšanu pārgrozīšanu vai izbeigšānu.
Līgums – šaurākā nozīmē ir vairāku personu savstarpējs ar veinošanos pamatotas gribas izteikums, kura mērķis ir nodibinat saistību tiesību.
Līgums uzskatāms par galīgi noslēgtu tikai tad, kad starp līdzējiem ir notiekusi pilnīga vienošānās par darījuma būtiskajām sastāvdaļām.
Katrā līgumā var ieviest dazādus blakus noteikumus, piemēram, nosacījumus, termiņus.…