Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Tiesību zinātņu kvalifikācijas eksāmena biļetes ar atbildēm

     

    Konspekts26 Tiesības

11,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:457654
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.01.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1.BIĻETE
1. Prasības jēdziens, elementi un veidi.
2. Testamentārā mantošana.
3.Darba līguma izbeigšanas pamati un kārtība.
Atbildes:
1.1.Prasības jēdziens, elementi un veidi.(CP likuma 1. Daļa) Prasībai ir viens no tiesiskajiem līdzekļiem personas aizskarto vai apstrīdēto civiltiesību aizsardzībai. Prasību ceļ, iesniedzot tiesā rakstveida prasības pieteikumu. Prasības elementi: priekšmets – materiāli tiesiskais prasījums, Prasības priekšmetu parasti norāda pieteikuma virsrakstā „Par parāda piedziņu” pamats – apstākļi, ar kuriem prasītājs pamato savu prasību, griežoties tiesā. Fakti uz ko balstīta prasība. Kāds ir prasītāja prasījums piemēram, piedzenamās summas vai apstrīdamās summas aprēķins. Prasības veidi – Atzīšanas prasība – prasība vērsta uz to lai konstatētu juridiskās attiecības esamību/neesamību. Ir pozitīvā atzīšanas prasība un negatīvā. (laulība) Piespriešana prasība –vērsta uz to, lai piespriestu atbildētāju izpildīt prasītājam kādu labumu. Konstitutīvā jeb pārveidojošā -prasītājs pieprasa tiesisko attiecību nodibināšanu (līguma noslēgšanu).
1.2.Testamentārā mantošana.(CL2daļa CP) Attiecības mantas pārejai, kad mantojuma atstājējs vēl dzīvs būdams paredz kārtību kādā mantojums pāriet uz mantiniekiem sauc par testamentāro mantošanu. Pašu aktu sauc par testamentu. Taisīt testamentu var katra rīcībspējīga persona no 16 gadu vecuma. Pastāv publiskie vai privātie testamenti. Publisko testamentu taisa pie notār, bāriņtiesā vai pie Latvijas konsula ārzemēs -testaments taisāms testatora un 2 liecinieku klātbūtnē. Lai privātais testaments būtu spēkā , jābūt pārliecībai, ka to taisījis mantojuma atstājējs un ka izteicis pareizi savu pēdējo gribu- taisāmi rakstveidā. Taisot privātu testamentu pieaicināmi vismaz 2liecinieki, bet ja testamentu rakstījis pats testators un parakstījis, tad šis testaments ir spēkā arī bez lieciniekiem. Ir arī privileģēti testamenti – ja matojuma atstājējam ārkārtīgu apstākļu dēļ nav iespējams taisīt rakstisku testamentu, tad viņam ir tiesības izteikt savu pēdējo gribu mutiski. (kārā) Divu liecinieku klātbūtnē. Testamentā ieceltam mantiniekam, ja tas negrib vai nevar mantojumu pieņemt, testators var iecelt atvietotāju - substitūtu. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −7,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1118197
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties