Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:892774
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.04.2019.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

40. Tiesībpārkāpuma sastāvs
Juridiskākonsturkcija, kuras satura elementi ir katra pārkāpuma nepieciešamās pazīmes. 4 elementi – TP subjekts, subjektīvā puse, objektīvā puse, objekts. TP subjekts - noteiktu veicumu sasniegusi rīcībspējīga pieskaitāma persona vai likumos paredzētos gadījumos organizācija. TP subjektīvā puse – raksturo personas psihisko attieksmi pret pārkāpumu un stāvokli kurā persona nonāk izdarot pārkāpumu. Sub.puses pamatelements ir 1 no vainas formām. TP objektīvā puse – raksturo pārkāpuma ārējo izpausmi, tās pamata elementi ir pati prettiesiskā darbība /bezdarbība, cēloņu saikne starp prettiesisko rīcību un nodarīto kaitējumu. TP objekts- tiesībās noregulētās un aizsargātās sabiedrības attiecības, kurām nodarīts kaitējums. Tiesību pārkāpumus iedala atsevišķos veidos pēc kritērijiem- TP raksturs, sabiedriskās bīstamības un kaitīguma pakāpe un piemērojamo sankciju raksturs. TP grupas- noziegumi-kriminālā atbildība; civiltiesiskie, administratīvie un disciplinārie pārkāpumi. Pamata kategorija – noziedzīgi nodarījumi ( kriminālpārkāpumi un noziegumi –mazāk smagi, smagi, sevišķi smagi).
41. Juridiskās atbildības jēdziens, pamats, pazīmes
1.Valsts piespiedu līdzekļu piemērošana vainīgai personai, 2.specifisku attiecību veidu, kur 1 personai ir pienākums atbildēt citas personas, sab, valsts priekšā. JA pamatā ir konstatēs tiesību pārkāpums, tālāk konkrēta vainojama persona, precīzi izvēlēta tiesību norma, atbildības noteikšanas procesuālās kārtības ievērošana. Visi JA veidi tiek noteikti pēc vienotas normatīvās konstrukcijas kas satur materiālo (norāda pārkāpuma pazīmes) un procesuālo (nosaka atbildības noteikšanas procedūru) tiesību normas. Pazīmes – 1.iestājas tikai saskaņā ar likumu un tikai par likumu normu pārkāpumiem 2. piemēro tikai pret vainīgo personu 3. JA apjoms ir noteikts likumā, līgumā vai tiesas spriedumā 4. pamatā ir jaunas tiesiskās attiecības saistības, kas izveidojās likuma normu pārkāpšanas rezultātā 5. tiesību pārkāpējam JA izpaužas personisko vai mantisko ierobežojumu formā 6. JA piespiedu īstenošanu nodrošina kompetentās valsts institūcijas 7. piemīt audzinošā funkcija.
42. Juridiskā atbildība un sods
JA ir valsts piespiedu līdzekļu piemērošana vainīgai personai. Nosakot JA vadās pēc 1.vispārējā prezumpcija – nevainīguma prez. Nevienu personu nedrīkst uzskatīt par vainīgu tiesībpārkāpuma izdarīšanā kamēr spēkā nav stājies likumīgs tiesas spriedums. Krimināl, disciplinār, admini. atbildībās. 2. Civiltiesībās darbojas parādnieka vainīguma prezumpcija. Persona kura neizpildīja saistības vai pildīja tās nepienācigi, tiek pieņemta, uzskatīta par vainīgu un tai uzliek par pienākumu pierādīt savu vainīgumu.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties