Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:174644
 
Vērtējums:
Publicēts: 13.09.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Vēlīnais klasikas periods. Epikurs. Daba, saskaņā ar viņa natūrfilozofisko koncepciju, attīstās pēc savem likumiem bez dievu iejaukšanās. Dabas izzināšana un cilvēka dzīves cēloņu un mērķu izzināšana ir Epikura ētikas pamati, kuras pamatvērtības ir brīvība, bauda un bezrūpīgs gara miers. Brīvība ir cilvēka atbildība par sava dzīves veida prātīgo izvēli. Brīvība ir ārpus politiskā un tai ir individuāls raksturs. Brīvība ir sasniedzama, noskaidrojot to, „kas ir atkarīgs no mums”. Brīvība ir ārpus nepieciešamības, jo „uz nepieciešamību neattiecās atbildība”.
Valsts galvenais mērķis ir nodrošināt cilvēku drošību, nenodarīt viņiem ļaunumu un pārvarēt bailes. Par valsts un tiesību eksistences pamatu Epikurs uzskata cilvēku līgumu savā starpā par viņu abpusējo drošību un vispārējo labumu. Līgums kā valsts un tiesību pamats paredz pušu vienlīdzību, brīvību un neatkarību. Epikura valsts un tiesību kā līguma skaidrojums vēsturiski ir pirmā šāda veida filozofiski tiesiskā koncepcija.
Stoiķi. Stoicisma pamatlicējs Zenons (333. – 262.gg. p.m.ē.) pirmais ievieš pienākuma jēdzienu, ko saprot kā to, kas jādara saskaņā ar prāta noskaņojumu. Kā vispārējo dabisko likumu stoiķi uzskata likteni kā pavēlošo un vadošo sākumu, kuram ir dievišķais raksturs un jēga. Vadoties pēc vienotā un universālā viesiem cilvēkiem dabiskā likuma grieķu stoiķi un viņu Romas sekotāji: Seneka, Epiktets, Marks Aurēlijs pamatoja kosmopolītiskos priekšstatus par to, ka vis cilvēki ir vienas pasaules valsts pilsoņi. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1231654
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties