Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
6,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:446938
 
Vērtējums:
Publicēts: 03.10.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Tiesībām piemīt divas puses - likumiskā (formālā) puse un tie­siskā (saturiskā) puse. Tiesiska valsts raksturojas ar abu šo vērtību ap­vienošanu, Likumam ir jābūt tiesiskam.

l Tiesību avotu izpratne.

Termina "tiesību avots" tiek saistīta jau ar seniem laikiem. Pirmo reizi to esot lietojis romiešu vēsturnieks Tits Līvijs, nosaucot XII tabulu likumu par avotu visam publiskām un privātām tiesībām. Tiesību teorētiķi šī ter­mina vietā piedāvā lietot terminu - "tiesību forma”.

Vispārpieņemtas tiesību avota izpratnes nepastāv. Juristi ar tiesību avotu, galvenokārt, saprot tiesību formu no kuras tiek iegūta informācija par uzvedības noteikumiem. Tiesību avoti pilda ļoti svarīgu funkciju - kalpot par pamatu juri­disku lietu izlemšanai, lai panāktu taisnīgu lēmumu pieņemšanu.

Pie juridiska rakstura faktoriem, kuri nosaka tiesību avotu izpratni pieder a) nacionālās tiesī­bu sistēmas piederība noteiktai tiesību saimei, b) konkrētajā sabiedrībā valdošā tiesību izpratne, c) attiecīgas tiesību sistēmas vēsturiskās attīstības posms.

Pastāv divas tiesību avotu koncepcijas. Pēc pirmās tiesību avoti ir formas, ar kuru palīdzību valsts vara kļūst par tiesību normām. Pēc otrās koncepci­jas - valsts tikai piedalās tiesību īstenošanā. Dažkārt tiek uzskatīts, ka tā saucamo "rakstīto tiesību" zemēs - vienīgais tiesību avots ir likums. Tiesību avotu izpratne - priekšstati par to veidiem un nozīmību konkrētas sabiedrības tiesību sistēmā var būt at­šķirīgi atkarībā no nacionālās tiesību sistēmas vēsturiskās attīstības posma un tās īpatnībām.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1207547
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties