Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:288005
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.10.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Termins ‘’tiesību avots’’ jeb ‘’tiesību forma’’ plašu izplatību guva 19. gs. juristi ar tiesību avotu saprot tiesību formu no kuras tiek iegūta informācija par uzvedības noteikumiem. Tiesību avoti pilda ļoti svarīgu funkciju – kalpot par pamatu juridisku lietu izlemšanai. Lai panāktu taisnīga lēmuma pieņemšanu.
Tiesību avotu izpratni ietekmē sabiedrībā valdošie filozofiskie, ētiskie, politiskie uzskati. Pie juridiska rakstura faktoriem, kuri nosaka tiesību avotu izpratni, pieder: a) nacionālās tiesību sistēmas piederība noteiktai tiesību saimei, b) konkrētajā sabiedrībā valdošā tiesību izpratne, c) attiecīgās tiesību sistēmas vēsturiskās attīstības posms.
Pastāv divas tiesību avotu koncepcijas. Pēc pirmās – tiesību avoti ir formas, ar kuru palīdzību valsts vara kļūst par tiesību normām. Pēc otras – valsts tikai piedalās tiesību īstenošanā.
Ne visiem tiesību avotiem ir vienāda nozīme tāpēc tie iedalāmi patstāvīgos avotos (normatīvie akti, kuri satur vispārsaistošas tiesību normas, nerakstītie tiesību avoti kā vispārīgie tiesību principi un paražas) un tiesību palīgavotos (tiesu prakse, tiesību zinātnes atziņas, normatīvie akti, kas nesatur vispārsaistošas normas.
Jēdziens ‘’normatīvais tiesību avots’’ ir ļoti plašs. Pie normatīvajiem aktiem pieder – satversmes likumi, likumi, kodeksi, normatīvie līgumi, Ministru kabineta noteikumi, pašvaldību saistošie noteikumi. Normatīvā akta nosaukums ir atkarīgs no institūcijas, kura to izdod.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1140313
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties