Komunikatīvā plānošana, jeb sadarbības plānošana balstās uz ieinteresēto cilvēku viedokļiem. Ar šiem cilvēkiem tiek organizētas tikšanās, kur viņi var izteikt savu viedokli un sniegt prikšlikumus. Ir būtiski, lai šie cilvēki, kas pauž viedokli ikdienā darbojas šajā jomā, jo tad viņi pārzina visus trūkumus. Tātad, komunikatīvās plānošanas pamatā ir saskarsme, informācijas un viedokļu vākšana un apmaiņa, un plānu izstrāde balstoties uz plānošanas dalībnieku savstarpējo saskarsmi. Metodes komunikatīvajā plānošanā ir tādas, kā publiskā apspriešana, anketēšana u.c., kur cilvēk var izpaust savu viedokli un priekšlikumus problēmas risināšanai.
4. SITUĀCIJA: ir piedāvājums piedalīties konkurā uz teritorijas attīstība plānotāja(-s) / attīstības nodaļas vadītāja(-s) amata vietu x pašvaldībā; Jums jāsagatvo sava darba programma - pieeja vai principi, galvenie risināmie attīstības jautājumi darbam pašvaldībā; tā ir bijusi iesniegta un tas ir pamats tālākam - jādodas uz interviju, un jāizklāsta savs redzējums.
No sākuma būtu jānovērtē esošā situācija pašvaldībā, un jāuzzina kādas ir problēmas teritorijā. Tālāk būtu nepieciešams definēt mērķus, kas ir saistīti ar problēmu risināšanu.
Lai varētu veicināt teritorijas attīstību, būs nepieciešams izstrādāt darba plānu, kurš varētu izskatīties šādi:
• Esošās situācijas analīze, iedzīvotāju aptauja
• Problēmu izdalīšana
• Vīzijas un mērķu noteikšana
• Rīcības plāna izstrādāšana (stratēģija)
…