Konspekts
Uzņēmējdarbība un tiesības
Ekonomika
Teorētiskie jautājumi akadēmisko bakalaura darbu aizstāvē...40. Loģistikas funkcijas uzņēmumu struktūrā
Loģistika ir izejvielu, materiālu, ražošanas, gatavās produkcijas, pakalpojumu un informācijas plānošanas, izpildes un kontroles process no tās radīšanas vietas līdz patērētājam, ar mērķi samazināt izmaksas un pilnīgi apmierināt patērētāja vajadzības.
Loģistikas darbības galvenais uzdevums ir nodrošināt, lai nepieciešamās lietas būtu īstajā vietā, īstajā laikā, īstajā daudzumā par īsto cenu. Šī uzdevuma izpildi nodrošina galvenie loģistikas darbības veidi:
Loģistikas darbības virzieni
Iepirkšanas loģistika — izejvielu, materiālu, komplektējošo un rezerves daļu kustība no piegādātāja līdz uzņēmumam
Ražošanas loģistika — ražošanas tehnoloģiskā procesa plānošanas, organizēšanas, koordinēšanas un regulēšanas darbības kopums, lai apmierinātu patērētāju vajadzības pēc uzņēmuma produkcijasun īstenotu uzņēmuma mērķus.
Sadales Loģistika — savstarpēji saistītas loģistikas darbības gatavās produkcijas virzīšanai no ražotāja līdz patērētājam, lai īstenotu uzņēmuma un patērētāju mērķus.
Servisa loģistika — pakalpojumu sniegšana, kas saistīta ar patērētāja vēlmju apmierināšanu pirms un pēc produkta iegādes.
Loģistikas darbību nodrošināšanas veidi
Transportēšana — loģistikas darbības veids, ar mērķi nodrošināt materiālo resursu un gatavās produkcijas pārvadāšanu ar noteiktu transporta veidu.
Pasūtījuma apstrādes un izpilde — informācijas un finansu plūsmas savākšanas, glabāšanas un nodošanas process uzņēmumā, no pasūtījuma izdarīšanas brīža līdz šī pasūtījuma realizēšanai.
Krājumu vadīšana — krājumu veidošanas minimizēšana, vienlaicīgi nodrošinot ražošanas un pārdošanas procesa nepārtrauktību.
Noliktavu saimniecība — materiālās plūsmas posms starp pārdevēju un pircēju, kurā preces vai materiāli noteiktu laiku tiek uzglabāti tā, lai to forma un fiziskās īpašības paliktu nemainīgas.
41. Loģistikas nozīme ekonomikas globalizācijas procesos.
Pateicoties ekonomikas globalizācijai, tiek ekonomēti ražošanas izdevumi, tiek optimizēta resursu izvietošana, attīstās preču sortiments un pieaug to kvalitāte nacionālajos tirgos. Pēdējos gados notika pāreja no reģionālās un nacionālās ekonomikas uz ekonomiku, kurai ir daudznacionāls un vispasaules raksturs. Palielinājās preču piegādes attālumi no ražošanas vietām līdz patērētājiem. Precīzas piegādes kā modernās loģistikas prasība ļauj saskaņot preču pieņemšanas un nodošanas procesu, kā arī ietaupīt glabāšanai paredzētās vietas saņēmēja noliktavā un novērst neapmierināto pieprasījumu.
Loģistika rada pievienoto vērtību (PV) gan uzņēmuma klientiem un piegādātājiem, gan arī īpašniekiem un akcionāriem. Loģistikas pievienotā vērtība izpaužas kā vieta un laiks. Precēm un pakalpojumiem praktiski nav nekādas vērtības, ja tie neatrodas tanī vietā un laikā, kur tos vēlētos patērēt. Laba loģistikas vadības darba rezultātā, katrai darbībai vajadzētu sekmēt šīs pievienotās vērtības palielināšanos.
Loģistika ir eksportspējīga pakalpojumu nozare un pasaules ekonomikas globalizācijas procesos rodas arvien lielāks pieprasījums pēc nozares pakalpojumiem. Loģistikas attīstība, īpaši tranzīta koridoru paplašināšana un distribūcijas centru paplašināšana ir nozīmīga visu valstu tautsaimniecības attīstībai.
…
RTU 1. Pieprasījums un piedāvājums .Tos noteicošie faktori. 2. Pieprasījuma un piedāvājuma elastība. 3. Pilnīga konkurence. Uzņēmuma darbības īpatnības pilnīgas konkurences apstākļos. 4. Monopolkonkurence. Uzņēmuma darbības īpatnības monopolkonkurences apstākļos. 5. Oligopols. Uzņēmuma darbības īpatnības oligopola apstākļos. 6. Pilnīgs monopols. Uzņēmuma darbības īpatnības pilnīga monopola apstākļos. 7. Iekšzemes kopprodukts. Tā aprēķināšanas metodes. 8. Ekonomikas cikliskā attīstība: cēloņi un sekas. 9. Inflācija. Tā cēloņi , formas, sekas un pretinflācijas pasākumi. 10. Nodarbinātība, bezdarbs un tā sociālie ekonomiskās sekas. 11. Ārējā tirdzniecība : tās ietekme uz ekonomiku. 12. Ārējā tirdzniecības politika. 13. Investīcijas: to veidi un nozīme valsts ekonomikas attīstībā. 14. Valsts monetārā politika un tās nozīme 15. Valsts fiskālā politika, tās nozīme un ietekme uz uzņēmējdarbību. 16. Nodokļu un nodevu sistēma. Valsts nodokļi un to raksturojums. 17. Valsts un pašvaldību nodevas. 18. Mārketinga kompleksa nozīme preces pilnveidošanā uzņēmumā. 19. Preces dzīves cikla nozīme mārketinga plānošanā. 20. Uzņēmējdarbības izmaksas. Mainīgās un patstāvīgās (fiksētās) izmaksas. 21. Pašizmaksa. Galvenās pašizmaksas kalkulēšanas metodes. 22. Pamatlīdzekļi un to nolietojuma uzskaites metodes. 23. Apgrozāmie līdzekļi, to sastāvs, izmantošanas radītāji. 24. Peļņa un ienesīgums. 25. Ražošanas organizēšanas galvenie uzdevumi un principi. 26. Vadīšanas modeļi. 27. Uzņēmuma vadīšanas organizatorisko struktūru veidi. 28. Organizācijas iekšējā un ārējā vide. 29. Motivēšanas teorija. 30. Stratēģiskās plānošanas procesa pamatposmi un stratēģiskās alternatīvas. 31. Biznesa plāns: būtība ,nepieciešamība, saturs. 32. Darba samaksas veidi un sistēmas. 33. Starptautiskās darba organizācijas (SDO) loma ar darbu un darba vidi saistīto jautājumu regulēšana. 34. Uzņēmuma finansēšanas avoti. 35. Kredītu nodrošinājuma veidi. 36. Uzkrāšana un diskontēšana; vienkāršie un saliktie procenti. 37. Vērtspapīru tirgus un finanšu instrumentu veidi. 38. Akciju un obligāciju raksturojošie raidītāji. 39. Maksātnespējas risinājumu veidi (izlīgums, sanācija, bankrots, izsole) 40. Loģistikas funkcijas uzņēmumu struktūrā. 41. Loģistikas nozīme ekonomikas globalizācijas procesos.
- Projektu vadīšanas eksāmena jautājumi un atbildes
- Teorētiskie jautājumi akadēmisko bakalaura darbu aizstāvēšanā
- Valsts eksāmena jautājumi un atbildes mikroekonomikā
-
Tu vari jebkuru darbu ātri pievienot savu vēlmju sarakstam. Forši!Valsts eksāmena jautājumi un atbildes mikroekonomikā
Konspekts augstskolai48
-
Projektu vadīšanas eksāmena jautājumi un atbildes
Konspekts augstskolai48
-
Norēķināšanas par darbu, samaksa
Konspekts augstskolai4
-
Eksāmena jautājumi komerctiesībās
Konspekts augstskolai25
-
Lietišķās makroekonomikas ieskaites jautājumi
Konspekts augstskolai12