1.Ķermeniskās, jeb kustību spēles
Šo spēļu pamats ir spēlētāju kustības, pozas. No tā, kā telpā izvietojas spēlētājs, kādā pozā viņš atrodas, var izveidot veselus stāstus, šādas spēles piem. ir:
Rakstāmmašīna – viens spēlētājs ir rakstnieks, pārējie 3-4 - darbojošās personāži. Rakstnieks uzsāk savu stāstu, personāži attēlo viņa teikto darbībās un pozās. Ja rakstnieks paredz dialogus – personāžiem pašiem jāizdomā vārdi un jāsaka tie un rakstnieks veido stāstu tālāk, ņemot vērā personāžu teikto.
Atdzīvojusies fotogrāfija – spēlē visa komanda. Skatītāji iesaka kādu situāciju, kas attēlota fotogrāfijā. Tad spēlētāji pa vienam, katrs personīgi izlemjot, kurā spēles brīdī iesaistīties stāstā, izkāpj no fotogrāfijas rāmjiem un pastāsta, kas viņš ir un kas tajā momentā notika. Spēli turpina, kamēr visi fotogrāfijas tēli izstāsta savu stāstu un skatītāji saprot, kas tur notika.
Marionetes – spēlē 4 cilvēki. Divi ir vadītāji un divas ir marionetes. Vadītāji savas marionetes ieliek jebkādās pozās un tad „ieslēdz”. Marionete pasaka vienu – divus teikumus, izejot no savas pozas, kas es esmu, kas ar mani notiek un tml. Tad otra marionete, smeļoties idejas savā pozā, runā savu tekstu, tad vadītāji pozas maina.…