Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:972492
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.04.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Kā, piemēram, vasarā izejot ārā agrā rītā redzi, ka uz zāles nav rasas, nozīmē gaidāms lietus. Ja vakarā redzi mēnesi it kā miglā tītu, tad gaidāms stiprs vējš.
Latviešu folklorā - tautas dziesmās, pasakās u. c. bērniem mācīja, ka netikai cilvēku starpā jāvalda saskaņai, cieņai un mīlestībai, bet arī pret dzīvniekiem, dabu – jāizturas ar cieņu un mīlestību.
Līdzjūtība pret dzīvniekiem bija tik cieši saistītas ar gudru audzināšanu un cilvēka raksturu, ka var teikt: kas ir nežēlīgs pret dzīvniekiem, tas arī nevar būt labsirdīgs un mīļš pret cilvēkiem.
Ne sunīša es nespēru,
Ne guntiņas pagalītes
I sunīts Dieva laists,
I uguns pagalīte.
Arī rotaļas, kas cieši saistītas ar ieražu un gadskārtu dziesmām, bija neatņemamas svētku un godu sastāvdaļa. Rotaļas bija bērna garīgo un fizisko spēju – uzmanības, attapības, gribas, drosmes veidotājas. Kolektīvās rotaļas un spēles ievadīja bērnus sabiedriskajā dzīvē, jo mācīja iekļauties kopīgu pasākumu veikšanā, ierobežojot savas personīgās ambīcijas, attīstīja draudzīgu sacensību garu un lika salīdzināt savus sasniegumus ar citu veikumiem, kritiski sevi novērtēt.
Folklorā atspoguļojas arī bērna pastāvīgo darba gaitu sākums. Pirmie bērna darbiņi ir palīdzība vecākiem: istabas slaucīšana, ravēšana, mazo brāļu vai māsu auklēšana u. c. Līdzīgi uzdevumi, kas bērnu pakāpeniski ievadīja darba dzīvē, kad no palīdzētāja, viņš kļūst par atbildīgu darba veicēju.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties