Lai uzturētu drēbes vislabākajā kārtībā, papildiniet jums jau zināmos šķidros vai pulverveida mazgājamos līdzekļus, kurus izmantojat, mazgājot ar mašīnu, ar šeit parādītajiem.
Audumu mīkstināmais līdzeklis. Jūs varat izmantot vai nu veikalā nopērkamu audumu mīkstinātāju, vai arī, beidzamo reizi skalojot, pievienot ūdenim 30 ml (2 ēdam. karotes)etiķa.
Cietināmais līdzeklis. Tas padara kokvilnas kreklus un galdautus iestīvinātus un spodrus.
Balinātājs. Domāts baltiem audumiem. Mājsaimniecībā izmantojamo balinātāju vienmēr atšķaidiet. Balinātāja dabisks aizstājējs ir citronu sula.
Bioloģisks mazgājamais līdzeklis. To izmantojiet, lai iztīrītu proteīna traipus.
Ziepju skaidiņas vai līdzeklis mazgāšanai ar rokām. Tas domāts smalku izstrādājumu mazgāšanai ar rokām.
Veļas boraks. Tas izņem traipus. Šim nolūkam der arī veikalā nopērkamie pirms mazgāšanas līdzekļi.
Dažiem audumiem nepieciešama rūpīgāka kopšana nekā vienkāršajiem, ar veļas mašīnu mazgājamiem audumiem. Izstudējiet pievienoto pamācību – ja tajā ieteikta mazgāšana ar rokām vai ķīmiskā tīrīšana. Tad ņemiet vērā šīs instrukcijas. Labi pašūtas drēbes, apģērba gabalus ar īpašu apdari nododiet sausajā tīrīšanā.
Džinsu audums
Lai jauni džinsi no mazgāšanas neizbalētu, apmēram uz pusstundu iemērciet tos šādā šķīdumā: 60 ml etiķa uz 5 litriem ūdens.
Melni apģērba gabali
Ja tie sāk ”ziedēt” un vairs neizskatās melni, tas nozīmē, ka tiem ir ziepju nosēdumi. Vai nu izmērcējiet tos siltā ūdenī, pievienojot tam nedaudz etiķa: vai pievienojot ūdenim mīkstinošu līdzekli, ja regulāri mazgājat šīs drēbes ar mašīnu.
Balinātāja lietošana
Katru reizi, kad lietojat balinātāju, izšķīdiniet to – neatšķaidīts balinātājs var izdedzināt audumā caurumus. Gatavojot šķīdumu, ņemiet vērā ražotāju instrukcijas. Ja jums tomēr ir bažas, tad pagatavojiet standarta balinātāja šķīdinājumu: pievienojiet vienu olas trauciņu balinātāja pilnam spainim auksta ūdens.…