Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:807354
 
Vērtējums:
Publicēts: 20.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Šūna ir dzīvā organisma uzbūves un funkcionēšanas pamatvienība. Šūna ir pati mazākā dzīvā vienība. Visu vienšūnas un daudzšūnu organismu šūnas ir līdzīgas pēc savas uzbūves, ķīmiskā sastāva, galvenajām dzīvības norisēm un vielmaiņas
Šūnu vairošanās notiek dalīšanā ceļā.
Sarežģītos daudzšūnu organismos, piemēram, dzīvnieku un cilvēku organismā, šūnas specializējas pēc veicamajām funkcijām un veido audus. Atšķirīgie audi veido dažādus orgānus. Ikvienā organismā orgāni ir cieši savstarpēji saistīti. Tie pakļaujas kopējai centrālās nervu sistēmas un hormonālās sistēmas regulācijai.
Citoloģija ir zinātne par šūnu. Tā pēta šūnas uzbūvi, sastāvu un funkcijas. Pētījumi notiek gan ar vienšūnu organismiem – baktērijām, aļģēm, gan ar augu, dzīvnieku un cilvēku šūnām. Citoloģija nav sena zinātne. Tā izveidojusies pirms aptuveni 100 gadiem. Taču citoloģijas pirmsākumi meklējami jau 1665. gadā, kad Roberts Huks pirmo reizi ieraudzīja šūnas korķa griezumā.
Pētījumi par šūnas uzbūvi un funkcijām notiek joprojām. Mūsdienu tehnika ļauj ne tikai šūnas apskatīt zem gaismas mikroskopa vai elektronmikroskopā, bet arī izdalīt un kultivēt atsevišķas audu šūnas, izdalīt un atkodēt šūnas ģenētisko informāciju. Pētījumi joprojām turpinās, jo tas ir sarežģīts un ilgstošs darba process.
Šūnas ķīmiskais sastāvs. Ikviena šūnā ir atrodami vairāki tūkstoši dažādu ķīmisko vielu. Tās ir nepieciešamas šūnas vielmaiņas procesos un daudzveidīgajās ķīmiskajās reakcijās.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1342603
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties