Grafiskais attēls statistikā - statistisko datu un to attiecību atspoguļošana ar ģeometriskiem elementiem (līnijām, figūrām) u.c. veida zīmēm. Sociālo un ekonomisko procesu grafiska attēlošana ir svarīga statistikas pētīšanas metode. Lai gan grafiskajiem attēliem ir daudzas pozitīvas īpašības, tomēr tie nepārvēršas par universālu statistiskās analīzes metodi.
Pēc attēlojuma formas visus attēlus iedala atkarībā kādas ģeometriskas vai cita veida formas (punkti, līnijas, laukumi, figūras u.tml.) lietotas parādības grafiskajai attēlošanai. Atkarībā no attēlojuma formas lieto trīs galvenos grafisko attēlu veidus: diagrammas, kartogrammas un statistiskās gleznas.
1. Diagrammas - Tajās statistiskos lielumus attēlo ģeometrisku formu veidā, turklāt to izmēriem jābūt proporcionāliem attēlojamo parādību lielumam. Atkarībā no tā, kādi ģeometriskie elementi izmantoti diagrammā, ir: punktu, līniju, laukumu jeb plākšņu un figūru diagrammas.
1.1 Punktu diagrammas. Tajās statistiskos lielumus atzīmē ar punktiem, kuru skaits ir proporcionāls attēlojamās parādības apjomam. Piem. ar punktiem attēlo atsevišķu kultūraugu sējumu izplatību dažādos valsts apgabalos vai rajonos.…