6. Kādas ir starptautisko komercšķīrējtiesā procedūras īpatnības?
Laikā, kamēr kolektīvs interešu strīds tiek izšķirts šķīrējtiesā, strīda pusēm jāatturas izmantot tiesības uz kolektīvu rīcību (tai skaitā streiku un lokautu).
Šķīrējtiesa rīko mutvārdu procesu arī tad, ja puses vienojušās par rakstveida procesu, bet kāda no pusēm līdz brīdim, kad šķīrējtiesas process tiek izbeigts ar nolēmumu, pieprasa mutvārdu procesu vai šķīrējtiesas sastāvs secinās, ka iesniegtie pierādījumi un materiāli nav pietiekoši, lai izšķirtu strīdu.
Ja puses bez attaisnojoša iemesla neierodas uz šķīrējtiesas mutvārdu sēdi vai neiesniedz rakstveida vai citus pierādījumus, šķīrējtiesa turpina procesu un izšķir strīdu, pamatojoties uz tās rīcībā esošajiem pierādījumiem.
Šķīrējtiesas sēdes protokolē tikai tad, ja kāda no pusēm to ir pieprasījusi un iemaksājusi šķīrējtiesā atlīdzību par sekretāra pakalpojumiem.
7. Kādas ir ārvalstu šķīrējtiesas nolēmumu atzīšanas un izpildīšanas īpatnības?
Lēmums tiek pieņemts tikai pēc visas lietas apstākļu izskatīšanas, bet ja, pēc lietas izskatīšanas procesā pārrunu laikā par lēmumu pieņemšanu, starptautiskā komercšķīrējtiesa nāks pie secinājuma, ka ne visi fakti ir pārbaudīti, komercšķīrējtiesa atsāk šķīrējtiesas procesu un turpināt precizēt apstākļus, lai tiesai būtu iespēja pienācīgāk un taisnīgāk atrisināt lietu.
…