1.Preču eksports.
Ar eksportu saprotam to preču daļu, kas iet pāri robežām un nāk no Latvijas tautsaimniecības. Preču eksports tiek uzrādīts faktiskajās FOB cenās. Tā ir preces cena. Ko veido preces vērtība, ieskaitot transporta un apdrošināšanas izmaksas līdz Latvijas robežai. Eksporta preču kopapjomā ieskaita:
Preces, kas izvestas realizēšanai ārvalstīs
Preces, kas izvestas pārstrādei ārvalstīs, uzņemoties saistības par atpakaļievešanu
Importētas preces, kas pēc pārstrādes izvestas uz ārvalstīm
Reeksports, t.i., patēriņam Latvijā importētās preces, kas izvestas atpakaļ uz ārvalstīm.
2.Preču imports, apgrozījums un saldo.
Saldo ir attiecība starp eksportu un importu, ja eksports ir lielāks, tad ir pozitīvs saldo, ja imports ir lielāks kā eksports negatīvs saldo. Sākot ar 1994.g., iezīmējas liels preču ārējās tirdzniecības negatīvais saldo. Imports strauji audzis no ES valstīm. Importa preču apjoms pret saražoto svārstās ap 50%.
3.Pakalpojumu eksports
Pakalpojumi var tikt sniegti kā Latvijā, tā arī ārvalstīs.Pakalpojumu eksports ir process, ko sniedz Latvijas rezidenti un tas var notikt:
Latvijas teritorijā, sniedzot pakalpojumus viesnīcās, sadzīves pakalpojumu iestādēs, sniedzot transporta pakalpojumus, apkalpojot ārvalstu transporta līdzekļus, veicot darbu ostās, lidostās pie robežas un citur. Atbilstīgi pastāvošajiem noteikumiem par pakalpojumiem Latvijas teritorijā tiek maksāts latos, taču būtībā ārvalstnieki izlieto valūtu, to iepriekš samainot latos. Valūtas maiņa parasti notiek Latvijā.…