Nozīmīga loma starptautiskajās privāttiesībās ir starptautiskajiem līgumiem gan kā starptautisko publisko tiesību avotam, gan kā starptautisko privāttiesību avotam. Ar starptautisko līgumu palīdzību tiek regulētas tādas sfēras kā tiesiskā palīdzība, ieguldījumu aizsardzība, ekonomiskā sadarbība, nodokļu dubultās uzlikšanas novēršana, gaisa satiksme, starptautiskie autopārvadājumi, brīvās tirdzniecības līgumi, līgumi par savstarpējo palīdzību muitas jautājumos, brīvās tirdzniecības līgumi, līgumi par savstarpējo bezvīzu ieceļošanas kārtību, par izglītību, konsulārā palīdzība, sadarbība liecinieka aizsardzībā, vides aizsardzība, sakaru joma, dzelzceļa joma.
Neatkarīgi no tā, vai prece tiek realizēta vienas valsts ietvaros, vai starp dažādām valstīm, tiek skartas līgumattiecības starp darījuma pusēm, kas ir līdzīgas un vienādi svarīgas jebkurā valstī. Būtiskākais aspekts jebkura darījuma noslēgšanā, tostarp preču pirkuma vai pārdevuma realizēšanā, ir vadīties pēc godprātības principa, bez viltus, spaidiem un maldiem.
Starptautiskie preču pirkuma – pārdevuma darījumi tiek veikti saskaņā ar starptautiskiem preču pirkuma un starptautiskiem preču pārdevuma līgumiem.
Šādu līgumu pazīmes ir:
1)pušu dažādā valstiskā piederība;
2)darījuma priekšmets – preču imports vai eksports;
3)maksājuma līdzeklis ir valūta, kas ir ārvalstu vai ir abām pusēm, vai vismaz vienai no pusēm.
Būtiskās sastāvdaļas starptautiskajos preču pirkuma – pārdevuma līgumos ir prece, preces daudzums un cena.
Starptautiskajā preču pirkuma līgumā pārdevējs, kurš īsteno uzņēmējdarbību, apņemas norunātajā termiņā nodot pircējam saražotās preces, kuras tas, savukārt, izmantos uzņēmējdarbībā vai citiem mērķiem, kas nav saistīti ar kaut ko personisku, ģimenes vai mājsaimniecības izlietojumu. …