Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:783377
 
Vērtējums:
Publicēts: 23.06.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Uzdevumi, priekšmets, jēdziens, nepieciešamība.
Uzdevumi: 1) piemērojamā likuma noskaidrošana; kompetentas iestādes noskaidrošana. SPT nerisina katru gadījumu pēc būtības, to atrisina kādas valsts nacionālās tiesības, 2) Atrisina jautājumu pēc būtības, neizmantojot kolīziju normas; 3) noskaidro lietas piekritību; 4) ārvalstu sprieduma atzīšana.
Jēdziens: privāttiesības – tās normas (kolīziju normas), kas nodarbojas ar piemērojamā likuma noskaidrošanu (šaurākā nozīmē). Visas normas, kas regulē kādas starptautiskās privāttiesību sfēras jautājumus. Burtiskā nozīmē – visas pasaules privāttiesības, ja tādas būtu (saprot vairāku valstu privāttiesības, piemēram, vekseļu un čeku jautājumi). Katra valsts pati nosaka SPT saturu.
Regulējuma priekšmets: kolīziju tiesību jautājumi; procesuālo tiesību jautājumi. SPT neveido noslēgtu sistēmu.
Nepieciešamība: ārpolitiski, ekonomiski, juridiski iemesli. Svarīga loma bija ekonomiskajai sadarbībai – globālās tirdzniecības palielināšanās, kustības brīvība, migrācija, sakaru komunikāciju attīstība. Juridiskais aspekts – visiem jautājumiem bija nepieciešamas juridiski korektas atbildes.
Nosaukums – nosaukumu izdomāja angļu zinātnieks Story. SPT nav obligāti starptautiskās tiesības. Katrai valstij ir savas tiesības, kuru sastāvdaļa ir SPT. Labāk būtu – privāttiesības (likumu piemērošanas vai norādes tiesības). Kolīziju tiesības (konfliktu tiesības) – rada nepareizu priekšstatu par to, ka starp valsts likumiem pastāv konflikts. Kolīziju normas tieši novērš konfliktu.

SPT valstiskums – nav aptverošu SPT, katrai valstij ir savas PrT. PrT ir valsts tiesību sistēmas sastāvdaļa. Katrs konkrēts gadījums ir pakļauts kādas konkrētas valsts PrT. Ja valstī darbojas kādas normas, kuras valsts tieši nav sankcionējusi, piemēro reliģiskās normas, piemēram, islama reliģijas priekšrakstus. Piemēro tās normas, kuras reāli tiek piemērotas attiecīgajā teritorijā. Ārvalsts, kuras likumu piemēro – saprot katru daļu atsevišķi (karalistē “Lielbritānija” – Angliju, Skotiju, Velsu, ASV - štati). Valsts nacionālās tiesības ir tās kas paredz, ka piemēro ārvalstu vai vietējo normu katrā konkrētajā gadījumā – kolīziju normas.

Interlokālās PrT, interpersonālās, intertemporālās PrT.
Interlokālās – ārvalstīm “saistoša” norma, kas norāda kuru no normām, piemēram federālo vai štata, ir jāpiemēro. Interpersonālās – tiesības katrai grupai atkarībā no reliģijas, kastas. Vadās arī no reliģiskajiem priekšrakstiem. Intertemporālās – ir robežšķirtne laikā.

SPT pamatprincipi.
1) ārvalsts likuma piemērošana – likumu piemēro kā tiesības (kontinentālās Eiropas uzskats). Ārvalstu likumu hierarhijā pielīdzina vietējiem likumiem (piemēram BGB = CL). Ārvalstu likuma piemērošana ir nepieciešama, lai ārvalstī varētu uzsākt jebkādu tiesvedību. 2) nolēmumu starptautiskā saskaņotība – ja piemēro ārvalstu likumu, tad likuma piemērošanas rezultāts nevar atšķirties.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,70 €
Materiālu komplekts Nr. 1230599
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties