1.Raksturojiet starptautisko privāttiesību uzdevumus
1)noskaidrot, kuras valsts tiesības kādam gadījumam tiks piemērotas;
2)risināt materiālo tiesību jautājumus pēc būtības;
3)lietu piekritības noskaidrošana – kuros gadījumos un pastāvot kādiem noteikumiem, tiesa ir tiesīga pieņemt lietu izskatīšanai;
4)ārvalsts tiesas sprieduma atzīšana – nosaka procedūru un kārtību spriedumu atzīšanai un iemeslus neatzīšanai.
2.Ārvalstnieku tiesībspējas un rīcībspējas atzīšana citas valsts teritorijā – vai tas ir starptautisko privāttiesību rašanās juridiskais, ārpolitiskais vai ekonomiskais iemesls? Kāpēc?
Galvenokārt ārpolitiskais iemesls, jo, pieaugot attiecību svarīgumam ar ārvalstīm, radās nepieciešamība ievērot ārvalstnieku tiesības (tiek atzīti par līdzvērtīgiem valsts pilsoņiem). Ekonomiskais iemesls – nepieciešamība paplašināt ekonomiskos kontaktus (šobrīd – globālās tirdzniecības attīstība, migrācija, modernās komunikācijas, brīva iedzīvotāju pārvietošanās). Juridiskais iemesls veidojas no ārpolitiskā un ekonomiskā, jo ir nepieciešams iepriekšminētos jautājumus nostiprināt juridiskās normās.
3.Vai starptautisko privāttiesību regulēšanas priekšmeta izpratne plašākā vai šaurākā nozīmē ietekmē gadījuma ar ārvalsts elementu izspriešanu un piemērojamās tiesības?
Ietekmē, jo:
Šaurākā nozīmē – jautājums, kas skar kolīziju tiesības, normas, kuras nodarbojas ar piemērojamā likuma noskaidrošanu (kolīziju normas); plašākā – visi jautājumi, kas saistīti ar starptautiski - privātām attiecībām (normas, kuras regulē jebkuras privātās tiesību attiecības ar ārvalsts elementu).…