Ievads
Mūsdienu attīstības līmenis ir tik augsts, ka ir nepieciešams starptautiski integrēties gan iekarojot ārvalstu tirgus, gan veidojot dažādas organizācijas. Integrācijas procesa aizsākumi jau ir seni, jo tie pārsvarā attīstījās ģeogrāfisku vai politisku iemeslu dēļ. Starptautisko integrāciju ir veicinājusi globalizācija un globalizācijas ir veicinājusi starptautisko integrāciju, šie procesi ir mijiedarbībā.
Katrai ekonomiski aktīvai valstij ir būtiski būt starptautiskās integrācijas sastāvdaļai, jo mūsdienās prakstiski vairs nav iespējams attīstīties, ja tu esi atšķirts no citām valstīm un organizācijām. Līdz ar to varam secināt, ka starptautiskajai integrācijai ir būtiska nozīme valsts attīstībā, iedzīvotāju labklājībā, dzīveslīmeņa celšanā. Tāpēc savā referātā apskatīšu starptautiskās integrācijas būtību un formas, dažādas organizācijas, kurās iekļaujas pasaules valstis, lai integrētos pasaulē. Apskatīšu tādas organizācijas kā Eiropas Savienība, ASEAN un citas.
Starptautiskās ekonomiskās integrācijas nepieciešamība
Mūsdienās ir vērojama vispārēja pasaules ekonomiskā integrācija. Ir izveidojušies vairākas lielas valstu savienības un organizācijas, kas realizē un kontrolē starpvalstu ekonomiskās attiecības. Šo savienību un organizāciju galvenais uzdevums ir veidot vienotu ekonomisko sistēmu, lai radītu visiem šī tirgus dalībniekiem vienādas iespējas, tā veidojot godīgu konkurenci un izvairoties no jebkāda veida diskriminācijas.
Vārds „integrēt” nozīmē - Iesaistīt kādā kopumā, veselumā; apvienot elementus, daļas, lai izveidotu vienu veselu kopumu, sasaistīt vienā veselumā ar ko citu.1…