Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:831649
 
Vērtējums:
Publicēts: 06.07.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

1. Starptautiskās attiecības neoreālistu skatījumā.

Neoreālisms ir reālisma novirziens, kura attīstību veicināja tieši pārmaiņas gan Aukstā kara pēdējos gados, gan starptautiskās sistēmas izmaiņas pēc tā. Tādejādi šīs teorijas pamatā ir starptautiskās sistēmas reālistu skatījums citādākā interpretācijā. Par neoreālisma aizsācēju var uzskatīt K. Valtzu (Kenneth Waltz), kurš, 1979. gadā izdodot grāmatu „Theory of International Politics”, piedāvāja citādāku un līdz ar to jaunu skatījumu uz starptautisko politiku. Tomēr tas neizslēdz daudzas līdzības reālisma un neoreālisma uzskatos. Piemēram, ”abi analizē sistēmu, abi ir valsts – centriski, abi starptautisko politiku redz kā konkurējošu, abi uzsver materiālos faktorus, nevis nemateriālos kā idejas un institūcijas, un abi uzskata, ka valstis ir egoistiski aktieri, kas pauž pašpalīdzību”.1 Tajā pašā laikā neoreālistiem ir raksturīgi ne tikai atšķirīgi uzskati no reālistiem, bet arī savā starpā, kas sīkāk tiek raksturoti šajā nodaļā.

1. 2. Neoreālisma pamatprincipi.

Neoreālisma pamatā ir pārliecība, ka starptautiskā sistēma ir anarhiska un valstis ir potenciāls drauds viena otrai, jo tās cīnās par izdzīvošanu savā starpā. Dž. Mearšeimers (John Mearsheimer) starptautisko sistēmu uztver kā ”brutālu arēnu, kur valstis meklē iespējas priekšrocībām vienai no otras”.2 Katrai valstij ir tiesības būt neatkarīgai no citām un piemīt absolūta autoritāte tās teritorijā. Līdz ar to nevienam no šiem politiskajiem subjektiem nevar pilnībā uzticēties vai izprast tā politiku. Īstenojot intereses šādos apstākļos, valstis var paļauties tikai uz sevi.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties