Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
14,20 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:759498
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Starptautiskais civilprocess ir viena no svarīgākajām SPT kursa sastāvdaļām. Tajā parasti iekļauj visai daudz apakštēmu, piemēram: "Starptautiskā šķīrējtiesa"; "Tiesu piekritība"; "Valstu nacionālo tiesu procesuālās īpatnības SPT precedentos"; "Ārvalstu tiesību satura noskaidrošana un pielietošana"; "Ārvalstu juridisko dokumentu nofor­mēšana un atzīšana"; "Ārvalstu tiesu un arbitrāžu lēmumu izpildīšana''. Šajā nodaļā tiks apskatītas visas šīs apakšdisciplīnas, tiesiskās palīdzības jautājumus ieskaitot. Būtībā tādas tēmas kā "Kolīziju tiesības" un "Publiskā kārtība'1 arī pieder pie starp­tautiskā civilprocesa, bet tās jau tika apskatītas atsevišķā apakšnodaļā šīs monogrāfijas sākumā.
STRĪDU IZŠĶIRŠANAS VEIDI
Strīdu izšķiršanas veidi jeb procesi kā starptautiskajās publiskajās tiesībās, tā arī SPT ir dažādi. Tie, sākot ar mazākas eskalācijas procesiem, var būt šādi: sarunas starp­niecība, samierināšana, ekspertu izvēle, arbitrāža, minitiesa, nacionālā un, visbeidzot, arī starptautiskā tiesa.
Starptautiskajās publiskajās tiesībās pamatā izmanto šādas strīdu atrisināšanas metodes: sarunas starpniecība, samierināšana, arbitrāža un, beidzot, starptautiskā tiesa.
Starptautiskajās privāttiesībās savukārt izmanto šādas strīdu atrisināšanas metodes: sarunas starpniecība, samierināšana, ekspertu izvēle, arbitrāža, minitiesa, nacionālā un, visbeidzot, arī starptautiskā tiesa.
Alternatīvās strīdu atrisināšanas metodes ir tās, kas nav saistītas ar tiesu vai arbitrāžu. Tādu procesuāli vienkāršu strīdu izšķiršanas metodi kā sarunas šajā nodaļā neizskatīsim.
Samierināšanas (conciliation) noteikumi izstrādāti un 1980. gadā pieņemti UNCITRAL. Šo metodi citu starpā piemēro arī Starptautiskā tirdzniecības kamera (Internolional Chamber of Commerce — ICC), kuras ietvaros tie pieņemti 1988. gada 1. janvārī.
Starpniecības (midiaiion) procedūra paredz lielāku iejaukšanos nekā samierināšana. Starpniecības gadījumā sarunas pēc pušu izvēlētas konfidenciālas procedūras vada starpnieks, kurš tām arī palīdz panākt vienošanos. Šī procesa sākumā puses var vienoties par īpašu procedūru un starpnieka lomu, dokumentu uzrādīšanas kartību, konfiden-cionalitātes noteikumiem un gala dokumenta parakstīšanu. Bez atsevišķa līguma lēmums starpniecībā nav spēkā, jo ikviena no neapmierinātajām pusēm var pirms Šāda līguma noslēgšanas pieprasīt šī strīda izskatīšanu pārnest uz arbitrāžu vai tiesu.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,70 €
Materiālu komplekts Nr. 1141588
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties