Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:421203
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Ja starppersonu vai grupu konflikts notiek organizācijā, tad šeit ir svarīga arī organizācijas specifika – vadītāja vadības stils, organizācijas uzbūve, grupu lielums, organizācijas darbības specifika u.tml.
Organizācijām raksturīgs konflikta veids, ko sauc par mobingu. [3; 4]
Mobings ir tāds konflikts, kura pamatā ir aizskaroša, diskriminējoša uzvedība, rīcība no viena vai vairāku darba kolēģu puses pret kādu konkrētu darbinieku ilgstošā laika posmā. [4]
Pasaulē mobins ir tikai pēdējo 20 gadu laikā pētīts fenomens, tādēļ Latvijā tas ir samērā jauns jēdziens. 2005.gadā Latvijā pētījumu par mobingu organizācijās netika veikti. [4] Ziņu par šobrīd esošiem pētījumiem šī darba autoram nav.
„Psiholoģiskā terora pazīmes var skatīt cilvēka vai organizācijas līmenī. Tas var būt atsevišķs cilvēks, kas sūdzas par nomāktību, stresu vai nespēju laikā paveikt darbu. Uzņēmuma līmenī personāla vadītājiem ir speciāli instrumenti, ar kuru palīdzību viņi var noteikt, vai uzņēmumā ar darbiniekiem viss ir kārtībā. Tie ir dažādi mērījumi – gan kvantitatīvi, gan kvalitatīvi darbinieku attieksmes un apmierinātības ar darbu pētījumi. Tiek analizēti uzņēmuma statistikas dati, piemēram, darbinieku slimības lapu skaits kādā konkrētā laika periodā, jo darbinieku bieža slimošana arī ir viena no iespējamām mobinga pazīmēm.”, tā Edīte Kalniņa. [4]
Silva Omārova saka, ka „Ja vajātājs ir vadītājs, to bieži sauc par bosingu. Ja upuri vajā darba kolēģi, tad tas ir un paliek mobings. Tie ir divi atšķirīgi vajāšanas veidi.”.
Mobings balansē starp autļautu un neatļautu rīcību: izraudzītie upuri ignorē, kompromitē vai izsmej, apzināti liedz informāciju un nemitīgi kritizē viņa darbību. Visbeidzot tiek izplatītas baumas, lai noniecinātu upura personību un aizskartu viņa privāto dzīvi. [3]…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1175405
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties