O. Konta ieguldījums socioloģija attīstībā.
Ogists Konts bija franču filozofs un sociologs. Dzīvojis no 1798. līdz 1857. gadam. Dzimis Monpeljē, Francijā, ierēdņa ģimenē. Mācījies licejā, vēlāk izglītību ieguvis Parīzes politehniskajā skolā. 1818. gadā kļūst par Sensimona piekritēju un personīgo sekretāru. Drīz pamet savu skolotāju, jo viņu raksturi ir pārāk dažādi.
Kad Konts 1838. gadā radīja terminu socioloģija, lai ar to apzīmētu savu iecerēto zinātni par sabiedrību, viņš paziņoja, ka tā kļūšot par visu zinātņu karalieni. Viņš gribēja izveidot zinātni, kura spētu atklāt sabiedrības likumus, lai valdošā elite, šos atklājumus izmantojot, varētu sabiedrību uzlabot. O. Konts cerēja, ka ir iespējams nodibināt jaunu sabiedrisko zinātni, kas, tāpat kā dabaszinātnes, balstītos uz novērojumiem, eksperimentiem un eksaktām metodēm.
Domu par sabiedrības organizāciju un terminu "pozitīvisms" Konts, tāpat kā daudzas citas idejas, aizguvis no Sensimona. Pozitīvs ir kā kaut kas stingrs, pastāvīgs un kalpo cilvēces progresam. Konts noliedz revolūcijas. Tās izceļ haosu un ir nepastāvīga parādība. Viņš neatzīst, ka revolūcija var mainīt sabiedrību un tās morāli. Konts dzīvo periodā, kad sevi pieteikušas vairākas revolūcijas. Dzimis neilgi pēc lielās franču revolūcijas. Uzaudzis vidē, kurā izpaužas tās sekas. Francijā gāzta monarhija.…