Edgars Šeins ( Schein 1985, citēts pēc Miller K. 1999:100) iedala organizācijas kultūru trijos līmeņos. Pirmais līmenis ir organizāciju kultūras ārējās izpausmes. Otrais līmenis ir organizācijas vērtību un sociālo normu sistēma. Trešais ietver cilvēku pamatpieņēmumus, par apkārtējo vidi un attieksmi pret to, par realitāti, laiku un telpu, par cilvēka dabu, par cilvēku attiecību savstarpējo raksturu.
Socioloģija kā zinātne
Socioloģijas darba priekšmets.
Parasti zinātnes nosaukumā tiek iešifrēts tās darba priekšmets, izmantojot latīņu vai grieķu valodu. Piemēram, fizika – grieķiski nozīmē “daba” tātad, fizikas kā zinātnes darba priekšmets ir daba.
Šo likumsakarību nav izbēgusi arī socioloģija, šis vārds ir cēlies: no latīņu vārda “societas” – sabiedrība un no grieķu vārda “logos” – vārds, jēdziens, mācība.
Tātad, socioloģijas darba priekšmets ir sabiedrība, jeb citādi socioloģija ir mācība par sabiedrību.
Vadības socioloģijas priekšmets un metodes.
Vadības socioloģija pēta procesus un parādības neviss visā sabiedrībā, bet tai sabiedrības daļā, kas iekļāvusies aktīvā darbībā un rada sabiedrībai nepieciešamās materiālās un garīgās vērības, kā arī šīs daļas attiecības ar pārējām sabiedrības daļām, lai noskaidrotu likumsakarības…