Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:782056
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

„Socioloģija ir kvalitatīva un diskrēta veselu, astrukturālu, strukturējamu un strukturētu sociālo fenomenu tiopoloģija, kurus tā pēta vienlaicīgi visos līmeņos un sektoros, lai izsekotu to strukturācijas, destrukturācijas un restrukturācijas kustības, atrodot šo fenomenu izskaidrojumu” (Žorž Gurvič)
Socioloģija - Izcelsme - franču sociologie, latīņu societas ‘kopība, apvienība’ + sengrieķu logos ‘mācība’. Zinātne par sabiedrības un tās veidojumu funkcionēšanu, attīstību, sociālajām problēmām. Socioloģija ir zinātne par sabiedrību, tās struktūru, tajā notiekošajām pārmaiņām. Sabiedriskās domas izpētes socioloģija. Socioloģija ir par to kā cilvēki sadzīvo grupās un kā grupas sadzīvo kopā, kā komunicē, organizējas, veidojas un izjūk. Socioloģija ir zinātne, kas pēta cilvēku uzvedību sabiedrībā.
Socioloģija ir zinātne, kas pētī sabiedrības likumsakarības un procesus, kas apvieno vai nošķir cilvēkus kā indivīdus un kā grupu locekļus. Socioloģijas sākumi meklējami 19. gadsimtā kā sekas straujajām sabiedrības pārmaiņām. Socioloģijas mērķis bija noskaidrot, kas sociālās grupas apvieno, kā arī izprast sociālās norobežošanās iemeslus un spēt šos procesus kontrolēt. Mūsdienu sociologu pētījumi ir vērsti uz sabiedrības makro struktūru (rasu, etniskās piederības, sociālo slāņu un dzimumu), sabiedrības institūciju (piemēram, ģimeņu) un mikroprocesu (starppersonu attiecību) izpēti, izvērtējot iemeslus to krīzēs (noziegums, šķiršanās).…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties