Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:574727
 
Vērtējums:
Publicēts: 27.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Ir daudzas lietas, kas šķir un vieno mūsdienu sabiedrību, visdrīzāk tas ir tādēļ ka sabiedrību veido divējāda dzimuma, dažāda vecuma un nevienāda izglītības līmeņa cilvēki. Atšķirīgi ir arī viņu uzskati un dzīvesveids. Un tāpat cilvēki atšķiras bagātības un sociālā statusa ziņā. Nevienlīdzību rada cilvēku atšķirīgums, viņu dažādās spējas un veiksme, dažādās savstarpējās attiecības. Cilvēces vēsturē praktiski nekad nav eksistējusi sociālās vienlīdzības sabiedrība. Indivīdu un sociālo grupu stāvoklis vienmēr ir bijis diferencēts vairāk vai mazāk būtiskos sabiedrisko attiecību raksturojumos realitātes vertikālās sakārtotības aspektā. Bagātības, varas un prestiža sadale sabiedrībā nav iedomājama tik vienkārši, ka būs kāds, kas taisnīgi dalīs, un citi saņems pēc nopelniem. Šīs lietas nedala, tās nopelna, iekaro, izcīna un varbūt pat laimē. Sabiedrība stratificējas jeb noslāņojas: vairāku paaudžu laikā tajā izveidojas tā sauktie sociālie slāņi. Katrā sabiedriskajā iekārtā vai vēstures periodā sociālajiem slāņiem var būt īpašs apzīmējums, piem., feodālismā – kārtas, kapitālismā – šķiras.
Sociālā stratifikācija ir strukturētā,  institucionalizētā (sakārtota caur likumdošanu) nevienlīdzība, kur lielu sociālo grupu hierarhisks stāvoklis sociālajā telpā tiek veidots pēc nevienlīdzības kritērija. Sociālajā vidē slāņi tiek novietoti vertikāli. Sociālā stratifikācija ir iedalāma vairākos tipos : verdzība, kastas, šķiras-kārtas, sociālās klases.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1136082
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties