Socioloģija ir mācība par sabiedrību un tās veidojumu funkcionēšanu, attīstību, sociālajām problēmām. Sociologi ir ieinteresēti izskaidrot cilvēka uzvedību. Cilvēka uzvedība iekļaujas visas sabiedrības kontekstā. Konteksts- institūciju un kultūru kopums, kas mums ir apkārt, tas nosaka cilvēku domas un darbības jomu.
Socioloģija ir zinātniska domāšana par sabiedrību un tās ietekmi uz noteiktām sabiedrības grupām. Novērojumu veikšana, spriešana un loģiska analīžu veikšana, teorētisku un analītisku metožu pielietošana ir tikai neliela daļa no sociologa pienākumiem. Sociologi izvirza savus novērojumus uz tādām lietām un parādībām, kas ir objektīvas un precīzas un, kuras iespējams apstiprināt, pierādīt un pārbaudīt reālajā dzīvē.
Katru dienu mediji „bombardē” sabiedrību ar visdažādākajiem sociāliem komentāriem. Medijos šie komentāri ir dīvaini un daudzām sabiedrības grupām nepieņemami. Taču socioloģija ir citādāka. Sociologi pēta tās pašas lietas, kas medijos izskan nepārtraukti, ģimene, reliģiskā piederība, starprasu attiecības.…