Process, kad mēs mācāmies normas un vērtības, kas mums, kā attiecīgās sabiedrības vai kādas sabiedrības grupas pārstāvjiem būtu jāzina, ir saukts par socializāciju. Ar socializācijas palīdzību mēs apgūstam attiecīgās kultūras elementus. No bioloģiskas būtnes mēs kļūstam par sabiedriskām būtnēm, par sabiedrības locekļiem.
Caur socializāciju mēs pieņemam kultūru, kā fundamentālu daļu no sevis. Socializācija ir kultūras normu un vērtību mācīšanās process - mēs uztveram elementus un interpretējam tos tā, lai paši varētu tos lietot. Mums ir iespēja izvēlēties, kādu lomu spēlēt un, kā izturēties dažādās situācijās. Mēs izaugam sociālajā vidē mijiedarbojoties ar apkārtējo sabiedrību. Šis process notiek mūža garumā.
Mūsu identitāti veidojam mēs paši. Katram no mums piemīt savas izjūtas, kuras mēs apzināmies komunicējoties ar pārējiem cilvēkiem. Kāds sociologs izteicies, ka mēs „paši un sabiedrība esam kā dvīņi”. Viņš attīstījis ideju par mūsu spoguļa attēlu. Cilvēki izprot sevi iepazīstoties ar citu cilvēku attieksmēm, uzvedību un iztēlojoties, ko viņi par mums domā. Cilvēki kalpo kā spogulis, lai tur saskatītu sevi.…