Izglītības funkcijas.
Izglītība ir sakārtots socializācijas veids, kur kultūras zināšanas, iemaņas, vērtības ir formāli nododamas no paaudzes paaudzei.
Izglītība tiek iegūta izglītības institūtā, kā mērķis ir indivīda socializācijas īstenošana, tādējādi sniedzot viņam darba dzīvei nepieciešamās zināšanas un iemaņas. Līdz ar to cilvēks tiek iepazīstināts ar sabiedrībā dominējošajām vērtībām, iekļaujot viņu sociālo attiecību mikromodelī, kā arī tiecas ietekmēt personības veidošanos atbilstoši valstī atzītajai ideoloģijai. Institūtā realizējas dažādu veidu un līmeņu apmācība.
Agrāk izglītībai nemaz nebija tik liela nozīme, kāda ir tagad. Mūsdienās cilvēks arvien vairāk tiecas izglītoties un iegūt sev arvien jaunas zināšanas. Socializējoties sabiedrībai, lielāka ietekme uz cilvēka attīstību bija izglītības institūtiem - skolām. Skolas sabiedrībā veic divas galvenās funkcijas:
1) manifesta funkciju – tā ir funkcija, kur galvenais skolās ir iemācīt specifisko subjektu nozīmi (lasīšana, rakstīšana, aritmētika un citas akadēmiskās prasmes);
2) latentā funkcija – skolās galvenais ir iemācīt sociālās prasmes un attieksmes, piemēram, pašdisciplīnu, komunicēšanu ar citiem, pakļaušanās autoritātēm un darba svarīgumu (tajā iekļauj bērnu sagatavošanu dzīvei ārpus skolas, mājām).…