Ģimene ir sociālais institūts, kas apvieno indivīdus – sievieti, vīrieti un bērnus vienā veselā. Ģimene ir maza sociālā grupa, kuras pamatā ir asinsradniecība, laulība, kā arī var būt arī adopcija, tā sastāv no diviem vai vairāk cilvēkiem, kam ir kopīga mājvieta. Tā ir cilvēku grupa, kas izjūt kopības sajūtu un vēlas sevi definēt par ģimeni. Ģimene balstās arī uz kopīgiem ekonomiskajiem un sociālajiem apstākļiem, seksuālajām tradīcijām un bērnu audzināšanu. Ja iestājas šķiršanās, kāds no vecākiem pamet bērnus, bet tas neatbrīvo viņu no pienākuma uzturēt tos.
Radniecīgo sistēmu salīdzināšana. Ģimene ir radniecīga sistēma. Radnieciskā sistēma ir attiecību paraugs, kam būtu jāvalda starp ģimenes locekļiem. Dažādās valstīs ir dažādi un pat krasi atšķirīgi radniecīgo sistēmu modeļi. Ik sevišķi attiecībā pret laulību un tās šķiršanu. Laulība ir sociālo normu kopums, kas regulē oficiāli atzītu vīrieša un sievietes savienību, koriģē un nosaka viņu savstarpējās attiecības un viņu savstarpējās tiesības un pienākumus. Ne visas ģimenes ir vienādas, ir vairāki laulības modeļi:
Eksogāmija – laulību sistēma, kurā nepieļauj radinieku (vienas dzimtas locekļu) savstarpējas laulības. Tās ir laulības starp dažādu sociālo kategoriju cilvēkiem (kultūras difūzija).…