1. Definēt,kas ir soc.likumdoš. - Termins soc. likumdoš. nav īsti precīzs, labāk būtu lietot soc. ties. jo tas precīzāk apzīmētu ties. normu aktu kopumu. Kopumā ir ap 100 norm. aktiem. Soc. ties. ir arī cilvēkties. Vāc. tās dēvē par soc. ties., Kriev.par sociālās nodrošināš. ties
Diemžēl LV šis normas parasti tulko tā, lai cilv. saņemtu pēc iespējas mazākus pabalstus, kompensāc., tas skaidrojams ar valsts budžeta taupīšanu. Soc. ties. ļoti plaša joma, tās skar katru cilv. jau ar piedzimš., izglītoš., pensiju, nāvi. Strīdīgs jautāj.vai soc. ties. ir patst. ties. noz. vai piederoša publiski/ privātajām ties. noz. Soc. ties. ir ties.normu kop., kam sociāli ekonomiski jānodrošina ikviena sab. loc. pilnvērtīga eksistence un dzimtas turpināš., ties. uz tādu dzīves līmeni, lai apmierinātu savas kultūras, izglītības intereses. Soc. ties. nav patstāvīga ties. nozare, bet ties. normu kop.
2. Soc.ties. specifiskās iezīmes - - Soc. ties. nosaka valsts kā publ.varas nesēja ties. un pienāk. Soc. raksturs ir arī darba ties. (aizsargā darba ņēmēju), dzīvokļu tiesībām (aizsargā īrnieku), civilties. apdrošināš. līg., nodokļu atviegloj. Pers. ar zemiem ienāk. Visām šīm normām ir sociāla ideja, bet tās NAV soc. ties. Normām ar soc. raksturu citās ties.nozarēs ir cits uzd. piem. iekasēt nodokļus. …