Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
7,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:566377
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.01.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1.sociālās psiholoģijas jēdziens, tās vēsturiskā attīstiba
mūsdienu etaps sociālajā psiholoģijā sākās20.gs 20tajos gados. Sociālā psiholoģija ir zinātne, kas pētī cilvēku uzvedības un rīcības likumsakarības, kas izriet no cilvēku ieslēgtības sociālajās grupās, kā arī šo grupu psihologīskos raksturojumus. Sociālā psiholoģija galveno uzmanību vel’ti cilvēku interakcijas psiholoģiskajiem aspektiem, pētot indivīdu psihiskās darbības izmaiņas mijiedarbībā, grupu dzīves psiholoģiskos raksturojumus, masu spihes parādības. Vispārpieņemtas sociālās psiholoģijas priekšmeta definīcijas zinātnē nav. Galvenais cēlonnis sociālās psiholoģijas kā patstāvīgas zinānes pastāvēšanai var minēt to apstākli, ka sabiedrības dzīvē pastāv parādību kopums, kuras nav iespējams saprast un izpētīt, lietojot vienīgi socioloģijas vai tikai vispārējās psiholoģijas priekšstatus un metodes, tikai šo abu zinātņu dialektiska, konceptuāla sintēze spēj dot sociālo faktu objektīvu analīzi.
2.pētījuma metodes sociālajā psiholoģijā
radniecīgas socioloģijas metodes, psiholoģiskas metodes. Atšķiras pēc apstākļiem: laboratorijas, lauku, korelācijas aptauja, experimentālā. Korelācijas metodes priekšrocības un trūkumi: atsedz sakarības, saistības starp dažādām parādībām; sociālajā psiholoģijā izmanto, lia noskaidritu cēloņus un sekas; grūti noteikt, kurš no kura atkarīgs; nekad nevar būt drošs, ko izraisa, kas kam ir cēlonis/sekas. Aptauja: ietver sevī dažādas nianses; objektivitāti ietekmē-gadījuma izvēle, ja izvēlas pareizu respondentu, tad var noteiktu kopainu objektīvi; jautājumu secība; atlistošas izvēles iespējas; jautājumu formulēšana. Experimentālās metodes-notiek ikdienišķu procesu imitācija: imitējot var pārbaudīt konkrētu faktoruietekmi; mainot, variējot vienu vai divus faktorus, ir iespējams noskaidrot, kā šīs izmaiņas ietekmē personību-sociālās domas, uztvere, viedokļi, soc attīstība; ar mērķi noskaidrot cilvēku uzvedību konkrētā situācijā. . divi komponenti-kontrole, nejaušais sadalījums. Sociālās psiholoģijas experimentālās metodes ētika: experimenti prasa mānīšanu, maldināšanu, melus; experimentā slēpj experimenta mērķus, lai ‘ta netieši neietektmētu novērojamo personu; noteikumi vienādi, nemainīgi, vienveidīgi, bezpersoniski.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1127414
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties