Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
  • Sociālās dzīves reprezentācijas. Modernitātes un autonomijas idejas

     

    Konspekts3 Filosofija

1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:567990
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.02.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Modernitātes teorija asocējas ar Frankfurtes skolu un Herberta Markūzes (1964) darbiem, kas reducēja modernitāti līdz tās negatīvajiem aspektiem- tā tika uztverta kā slēgta un totalitāra varas sistēma.

Politiskā subjekta fragmentācija
Modernitātes diskursā ir izveidojies Pats (self) kā aktīvs aģents, kurš pretojas valsts spēkam un ievieš politisku pašrealizācijas projektu. Tā ir liberācija/atbrīvošanās no uzspiestajām struktūrām, principā no valsts un baznīcas uzliktajiem grožiem. Līdz ar to sākot ar 20.gs. politiskajā subjektā parādās nesaskaņas – notiek politiskā subjekta fragmentācija.
Apdraudēta ir autonomā Patības izdzīvošana masu sabiedrības apstākļos. Jo moderno subjektu veidoja ražotāju sabiedrība, bet tagad tā ir pārvērtusies par patērētāju sabiedrību, kurā lietu ražošana vairs nav saistīta ar radošo garu. Draudi cilvēku autonomijai nāk ne tik daudz no valsts un baznīcas, kā no tirgus, urbanizācijas, vides iznīcības, izmaiņām informācijas un kultūras produktu izmantošanā un identitātes politikas (piem., saistība ar dzimumu un rasi). Draudus sagādā arī indivīda pašizpausmes veids. Autonomijas problēma ir tāda, ka indivīds, jeb politiskais subjekts, vairs nav pašpietiekams.
Apšaubāma ir Paša autonomijas saskaņotība tā personiskajās un kolektīvajās izpausmēs. Nav vairs ticības abstraktai un universālai personai: Patības diskursi ir radījuši vairākas patības. Un tāpēc šajā pluralitātes, atšķirību un identitātes heterogenitātes pasaulē vairs nepastāv tāda „tautas suverenitāte” (augstākā vara), jo pati suverenitāte vairs nav saskaņota vienā vienotā principā.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1120627
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties