Sociālā rīcība – sabiedrībā nepieciešama uzvedība. Saistīta ar sabiedrības interesēm un vajadzībām. Tādu vai citādu sociālās uzvedības aktu nosaka vairāki faktori : darbība, motīvi, apstākļi, stimuli, nostādnes
Individuālā – darbība atšķīrās no sociālās darbības ar to, ka tā nav tikai vērsta uz indivīda motivāciju, bet arī uz sabiedrību..
Sociālā uzvedība:
1.Regulējamā soc. Uzvedība – ir tāda, kura tiek regulēta ar sabiedrības normām, modeļiem. Regulēta sociālā uzvedība vienmēr ir saistīta ar kaut kādu noteikumu regulēšanu. Cilvēki, kurus regulē, apzinās to, ka viņu rīcība tiek regulēta. Regulēta uzvedībā ir kaut kādi noteikumi, kurus jāpilda gan sabiedrībā, gan pats indivīds var noteikti sev uzdevumus. Var būt formāli uzvedības noteikumi, var būt balstīti uz vispārīgām sabiedrības normām, uzvedību regulē normālas ētikas normas, uzvedības normas nosaka kultūra.
2.spontāna uzvedība – iepriekš neplānota, iepriekš nepārdomāta, bet tas nenozīmē, ka tā ir neregulējama. Spontānu uzvedību regulē pats indivīds, to regulē apkārtējie, vērojot no malas. Šo spontāno uzvedību, tās sekas regulē citas normas.…