Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
6,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:618650
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.05.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Sociālā psiholoģija – psiholoģijas nozare, kas pētī cilvēka izturēšanas un darbības likumsakarības, kuras nosaka to ieslēgšanos sociālās grupās, kā arī šo grupu psiholoģiskie raksturojumi.
Tā ir grupu psiholoģija – pētī dažādas grupas un grupas ietekmi uz indivīdu un indivīda ietekmi uz grupu. Tā pētī arī sabiedrību kā veselumu, kā arī sabiedrības atsevišķas institūcijas, kuras tiek pētītas sabiedrības iekšienē, kontekstā. Pēta kā citu klātbūtne ietekmē cilvēka domāšanu, jūtas, uzvedību. Zinātnes rašanās iemesls ir tas, ka pastāv sabiedrībā dažādas parādības, kuras nevar izskaidrot nedz socioloģija, nedz psiholoģijas, nedz vispārīga psiholoģija. Pētī kā cilvēki domā viens par otru, kā ietekmē viens otru, kā attiecas viens pret otru. Izmanto elementus no personības psiholoģijas, socioloģijas, antropoloģijas, etnogrāfijas, kriminoloģijas, valodniecības.
Kā oficiāla zinātne tā ir jaunā (izveidojusies 1908). Zinātnieki Makdugals un Ross – abu zinātnieku nosaukumos parādās soc.psih. jēdziens. Pētījumi kļuva aktuāli pēc pirmā pasaules kara (īpaši ASV), kad tika apzinātas sociāli psiholoģiskas problēmas (ražošanas iestādēs, armijā, propagandā) – kā ietekmēt, manipulēt ar sabiedrību. Galvenā loma sākumā laboratorijas pētījumos – mazās grupās (3,5,10 cilvēki), kā rezultātā tika ignorēts kopējais sociālais konteksts. Tikai vēlāk pievērsa uzmanību sabiedriskām attiecībām, tās likumsakarībām, individuālas un sabiedriskās apziņas mijiedarbībai, kā arī personības izpratnei kā sabiedrisko attiecību sakopojumam. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −8,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1228542
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties