Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:320738
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.05.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 17 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
Darba fragmentsAizvērt

Tas ir mājsaimniecību subjektīvais vērtējums, bet nabadzības slieksni raksturo arī minimāli pieņemamie iedzīvotāju ienākumi, kuri atdala nabadzīgus cilvēkus no tiem, kuri nav nabadzīgi.

Nabadzības līmenis savā būtībā ir nepastāvīgs rādītājs, jo pat minimālas tā svārstības var pārvietot mājsaimniecību no nabadzīgo kategorijas uz citu kategoriju, kur šī mājsaimniecība jau neskaitās nabadzīga.
Nabadzības līmenis parasti tiek definēts kā vienai personai nepieciešamais naudas daudzums, lai iegādātos noteiktu preču grozu. Pašreiz ir daudzveidīgi nabadzības sliekšņu veidi.

Relatīvais nabadzības līmenis - nabadzības rādītājs, kas pamatojas uz trūcīgu dzīves līmeni vai zemiem ienākumiem attiecībā pret pārējo iedzīvotāju ienākumiem. Relatīvais nabadzības līmenis ir ierobežota pieeja sociāliem pakalpojumiem, kas noved trūcīgos iedzīvotājus pie sociālās atstumtības un postoši ietekmē gan indivīdu, gan ģimeni.

Latvijā nav oficiāli noteikta nabadzības sliekšņa - naudas līdzekļu apjoma uz vienu pieaugošu iedzīvotāju, kas tiek pieņemts par kritisko minimumu.
Lai raksturotu nabadzību un tās izplatību valstī, nepieciešams kāds atskaites punkts - nabadzības slieksnis. Kā maznozīmīgs nabadzības slieksnis Latvijā ir atzīts ienākumu līmenis, kas ļauj pretendēt uz garantētā minimālā ienākuma pabalsta saņemšanu, kas 2003,gadā bija 15 latu uz ģimenes locekli, bet kopš 2004.gada 1.janvāra ir 18 latu, taču šādu mājsaimniecību un tajā dzīvojošo personu īpatsvars ir niecīgs un nevar kalpot par pamatu nabadzības fenomena izpētei ģimenēs ar bērniem.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties