Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:609359
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Sociālā nevienlīdzība raksturo stāvokli, kurā sabiedrības locekļi ir sadalīti nevienlīdzīgi bagātībā, varas izpausmē un sabiedrības stāvoklī- prestižā. Visas kultūras ir raksturotas kādā nevienlīdzības pakāpē. Tas izpaužas tādā ziņā, ka sabiedŗibas daļai, kurai ir vara, nauda un stāvoklis tajā, ir tiesīga saņemt kaut kādus labumus pirmā, atšķirībā no nabadzīgajiem.
(Schaefer R.T. Lamm R.P. (1992) Sociology. N. Y., Toronto: McGraw-Hill., Inc. pp. 208)
Viena no sociālās nevienlīdzības izpausmēm ir sociālā stratifikācija, kura atspoguļo varas un materiālo resursu sadales rezultātā īstenojušos sabiedrības noslāņošanos. Tā ir raksturīga grupu hierarhijai. (Laķis P. (2002) Socioloģija. Ievads socioloģijā. Lekciju kurss. Rīga: Zvaigzne ABC, 32. lpp) Sociālās stratifikācijas stāvoklis sastāv no visas cilvēku grupas, kura iemūžina nevienādo ekonomisko atlīdzību un varu sabiedrībā. Tas iesaista veidus, kādos sociālās nevienlīdzības tiek nodotas no vienas paaudzes nākamajai, tādējādi radot cilvēku grupas, kas izvietoti hierarhijas secībā. Sociālā nevienlīdzība ir nenovēršams rezultāts sociālā stratifikācijā, tajās noteiktajās cilvēku grupās, kuri ieņem austāku stāvokli, kontrolē nepietiekamos resursus, valda un pret kuriem izturas savādāk, kā arī ir ieguvuši labāku izglītību. Sociālās stratifikācijas sekas ir sadalītās- ieņēmumos (kas ir atalgojums, alga) un bagātībā (tas ietver sevī visus cilvēka materiālus, ieskaitot zemi un citus īpašumus un mantas).…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1138101
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties