Mēs visi esam cilvēki, mēs nepārtraukti esam kopā ar citiem cilvēkiem. Mēs par viņiem domājam un darām daudzas lietas kopā, mēs esam nepārtrauktā mijiedarbībā cits ar citu. Cilvēku savstarpējās attiecības tiek netiešā veidā regulētas. Attiecības ar citiem cilvēkiem nosaka mūsu piederība pie kādas noteiktas grupas, mūsu statuss sabiedrībā, loma un daudzas citas sociālas organizācijas.
Kas ir sabiedrība? Kultūra ir viens no spēkiem, kas satur sabiedrību kā vienu veselumu. Kultūra sevī ietver normas, tikumus, ticību un valodu. Cilvēku sabiedrība ir sistēma, kas sevī ietver sociālo mijiedarbību. Mijiedarbība, vienalga, vai tā ir balstīta uz harmoniju vai naidu, konfliktiem jebkurā gadījumā ir viens no sabiedrību veidojošajiem elementiem.
Sociālā mijiedarbība ir veids kādā cilvēcīgās būtnes komunicē, šī darbība veido sociālās (sabiedriskās) saites. Sociologi izmanto jēdzienu „sociālā mijiedarbība”, lai apzīmētu uzvedību starp dieviem vai vairākiem cilvēkiem. Šī uzvedībai ir kāda konkrēta nozīme. Sociālā mijiedarbība var būt ļoti vienkārša (vārds, mājiens, draudzīgs žests) vai sarežģīta (runāšana, sabiedriskās kustības organizēšana, ģimenes veidošana).…